Autors: Ventspilnieks.lv

Nedēļas nogale un nākamā nedēļa visā Latvijā gaidāma vējaina un nokrišņiem bagāta, turklāt atsevišķos rajonos iespējama pat sniega segas atjaunošanās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes nākamajai nedēļai.

Naktī uz piektdienu ciklons no Lietuvas šķērsoja Latvijas dienvidaustrumu rajonus, līdzi nesot arī intensīvākus nokrišņus. Piektdien ciklons pārvietojas ziemeļaustrumu virzienā, tādēļ dienas laikā joprojām virs Latvijas atrodas pazemināta spiediena apgabals, saglabāsies mākoņains laiks, ar nokrišņiem un jūras piekrastē arī ar brāzmainu vēju.

Nedēļas nogalē būtiskas izmaiņas nav gaidāmas. Brīvdienas gaidāmas salīdzinoši siltas, dienas laikā maksimālā gaisa temperatūra Ventspils apkaimē sasniegs pat +5 grādus.

Svētdienas dienas otrā pusē kļūs vēsāks, dienas laikā gaisa temperatūra būs ap nulli, bet vakarpusē noslīdēs zem nulles un gaidāms arī sniegs.

Jaunas darba nedēļas sākumā Latvija atradīsies pārejas zonā starp plašu anticiklonu virs Skandināvijas un aktīvu ciklonu darbību virs Eiropas centrālās daļas. Vējiem iegriežoties no ziemeļaustrumiem un austrumiem, gaidāma vēsāka gaisa ieplūšana Latvijā. Naktīs gaidāms neliels sals, bet dienā temperatūra pakāpsies vien līdz nullei vai +1 grādam.

Savukārt nedēļas vidū Latvijai vairāk pietuvosies ciklons no dienvidiem, kas atnesīs bagātīgus nokrišņus galvenokārt sniega veidā. Tādēļ pastāv varbūtība, ka jau visā Latvijā izveidosies jauna sniega kārta, kas nedēļas beigās, līdz ar siltāka un mitrāka gaisa ienākšanu teritorijā, sāks pakāpeniski kust.