Autors: Ventspilnieks.lv

Valsts Kultūrkapitāla fonds (VKKF) šā gada pirmajā projektu konkursā atbalstījis 626 dažādus kultūras un mākslas projektus, un vairāku atbalstu saņēmēju vidū ir iekļuvusi arī Ventspils, liecina VKKF piektdien publiskotie konkursa rezultāti.

Lielākais atbalsts Ventspilij ticis literatūras nozarē – 28 000 eiro lielu atbalstu saņēmusi Ventspils Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja, kurai tas piešķirts programmas Radošais process Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā Ventspilī īstenošanai. Atbalstīti vēl trīs citi projekti Galvenajā bibliotēkā un Ventspils muzejā.

Mūzikas un dejas mākslas sadaļā Ventspilij atbalstīti četri projektu pieteikumi, no tiem lielākais atbalsts – Ventspils Kamermūzikas dienas (3000 eiro), starptautiskais vokālistu konkurss par operdziedātājas Alīdas Vānes balvu (2000 eiro), Viduslaiku mūzikas festivāls (2000 eiro).

Kopumā atbalstīti 626 projekti 1,577 miljonu eiro apmērā. Pieteikti bija pavisam 1301 projekts ar kopējo pieprasīto summu 5,953 miljoni eiro.