Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs šonedēļ Latvijas-Ķīnas Apvienotās komitejas sēdē Pekinā prezentē Ventspils Ziemeļu ostas projekta attīstības projektu. Tas ir iekļauts Ventspils ostas attīstības programmā un paredz aptuveni 100 hektāru plašu attīstības teritoriju uz ziemeļiem no esošās ostas. Taču projekta attīstība ir iespējama vienīgi tad, ja tiek piesaistīts privātais investors, kurš būtu ieinteresēts attīstīt savu ostas termināli Baltijas jūrā.

Vizītes laikā Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietniekam paredzētas tikšanās ar dažādām Ķīnas amatpersonām un dažādu institūciju pārstāvjiem, lai sekmētu ciešāku Latvijas un Ķīnas ekonomisko sadarbību. Komitejas sēdē plānots pārrunāt arī dažādus jautājumus, kas saistīti ar divpusējās ekonomiskās sadarbības turpmāko paplašināšanu, kas ietver sadarbību tranzīta un loģistikas, transporta, pārtikas, tūrisma un kokapstrādes jomā.

Sēdē tiks pārrunāti arī investīciju piesaistes jautājumi. Īpašu uzmanību plānots pievērst sadarbības stiprināšanai 16+1 valstu sadarbības formāta un projekta One belt One road ietvaros.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils brīvosta