Bucher Municipal pārcēlis ražotni no Šveices uz Ventspili

1959
Autors: Ventspils brīvosta
Autors: Ventspils brīvosta

Mašīnbūves uzņēmums Bucher Municipal, kas jau 11 gadus darbojas Ventspils brīvostas teritorijā un ietilpst starptautiskajā Bucher Industries koncernā, atvēris divas jaunas kompakto komunālo mašīnu – CityCat2020 un C401 – montāžas līnijas. Uz Ventspili tiek pārcelta visa ražotne no mātes uzņēmuma Šveicē, kā arī ievērojama daļa ražotnes no māsas uzņēmuma Anglijā, vēstī Ventspils brīvosta.

Pērn novembrī Bucher Municipal pārcvēla pirmo pilnās montāžas līniju no Šveices. Drīz vien uz Ventspili uzņēmums sāka pārcelt nākamās pilnās montāžas līnijas. Pagājušajā nedēļā uzņēmumā tika samontēta pirmā C401 mašīna, kuras tilpums ir četri kubikmetri. Šī modeļa montāža pārcelta no māsas uzņēmuma Anglijā, kas arī ietilpst Bucher Municipal divīzijā.

Savukārt septembrī Ventspilī pilnībā sakomplektētas pirmās CityCat2020 mašīnas ar divu kubikmetru tilpumu. Mašīnu montāžas līnija pārcelta uz Ventspili no mātes uzņēmuma Šveicē. Šobrīd Bucher Municipal samontējis jau sešas šī modeļa mašīnas, stāsta uzņēmuma montāžas un krāsošanas nodaļu vadītāja Dace Graudiņa. Pirmās divas mašīnas jau ir nosūtītas uz Hannoveri.

Galvenais iemesls, kāpēc divas montāžas līnijas tika pārceltas uz Ventspili, ir saistīts ar finanšu aspektiem – šeit ražot komunālās mašīnas ir lētāk nekā Anglijā un Šveicē. Tomēr tas būtu neiespējami, ja Ventspilī nebūtu izveidota mūsdienīga ražotne, saliedēts un kompetents kolektīvs, kas tajā strādā.

Komunālo automašīnu montāžas līniju pārcelšana uz Ventspili vēl nav pabeigta. Nākamajā gadā no Šveices tiks pārcelta CC5006 (četru kubikmetru tilpums) mašīnas pilnā montāžas līnija, tā ir līdzīga no Anglijas jau pārceltajai C401 mašīnai. Bucher Municipal Šveices uzņēmumā paliks inženieru, pārdošanas, loģistikas un klientu servisa nodaļas. Kā arī uz Ventspils ražotni vēl plānots pārcelt C201 mašīnas (divu kubikmetru tilpums) montāžas līniju no Anglijas, savukārt no Ventspils uz Angliju tiks pārcelta sešu kubikmetru un astoņu kubikmetru tvertņu montāžas līnija.

Šobrīd Ventspilī jau ir koncentrēta lielākā daļa kompakto ielu tīrāmo mašīnu, kā arī to rezerves daļu ražošana. Uzņēmumā darbojas lāzergriešanas, locīšanas, metālapstrādes, metināšanas un krāsošanas nodaļas, kā arī montāžas nodaļa, kurā šobrīd ir izveidotas jaunas montāžas līnijas.

Īsā laikā vajadzēja dubultot montāžas nodaļas komandu, kur agrāk bija 22 darbinieki, bet tagad ir darbs 40 cilvēkiem. Nākotnē darba vietu skaits pieaugs vēl būtiski.