Gada laikā situācija valstī Latvijas iedzīvotāju skatījumā nav būtiski uzlabojusies. Kritiskāk nekā pirms gada vērtēts valdības darbs un Latvijas attīstības vērtējums, liecina Baltic International Bank Latvijas barometrs.

Iedzīvotāji šoruden pesimistiskāk raugās uz pašreizējo Latvijas situācijas attīstību kopumā – rādītājs ir -22 punkti, kas ir par septiņiem punktiem zemāk nekā gadu iepriekš. Tāpat ne visai cerīgi aptaujātie raugās arī uz pašreizējo Latvijas ekonomikas stāvokli (-29 punkti 2017.gadā).

Taču vislielākā kritika tikusi Latvijas valdības darba vērtējumam, kas noslīdējis pat vēl zemāk nekā novembrī pirms gada – 2016.gadā tas bija -35, šogad ir -39 indeksa punkti.

2016.gada rudenī 5% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju pauda viedokli, ka pašreizējais Latvijas ekonomikas stāvoklis ir labs, taču šogad pozitīvi noskaņoti ir vairs tikai 3% aptaujāto. Rezultāti liecina arī par to, ka iedzīvotāji joprojām pesimistiski raugās uz iespējamajām ekonomiskās situācijas izmaiņām pēc gada (-5 punkti 2017.gadā, -4 2016.gadā).

Vienīgās uzskatāmi pozitīvās izmaiņas, salīdzinot Baltic International Bank Latvijas barometra datus gada ietvaros, ir fiksētas jautājumā par savas ģimenes materiālo situāciju. Pirms gada to par labu atzina 13% respondentu, šogad jau nedaudz vairāk – 16%. Attiecīgi no 31% uz 28% samazinājies ar savas ģimenes materiālo situāciju neapmierināto iedzīvotāju īpatsvars. Pesimistiski noskaņoto daudzums samazinājies (no 13% 2016.gadā uz 11% 2017.gadā), arī vērtējot ģimenes materiālā stāvokļa iespējamo uzlabošanos pēc gada.

Būtiskas izmaiņas nav skārušas iespējas atrast darbu, jo joprojām tikai 8% respondentu uzskata, ka Latvijā ir visas iespējas atrast labu darbu. Skeptiski noskaņotie saglabā vairākumu – 60% 2016.gadā un 59% šogad.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA