Ziemassvētku gaidīšanas laiks šajās brīvdienās sāksies pa īstam, un šajā nedēļas nogalē Ventspils pilsētā varēs izbaudīt daudzus jaukus pasākumus un notikumus, turklāt it visus – ģimenes vai draugu lokā! Kas var būt skaistāk, vai ne?

Bez šaubām, tas galvenais notikums būs Ventspils pilsētas galvenās Ziemassvētku egles iedegšana. Kā jau tradicionāli, Rātslaukumā sapulcēsies milzum daudz ventspilnieku, lai pašu acīm redzētu, kā iemirdzas galvenā egle un kāda tā izskatīsies šogad. Pasākuma sākums plkst. 17.00. Svētku sajūtu palīdzēs uzburt bērnu iemīļotie animāciju filmu tēli – Smurfi, Rio papagaiļi, Mikijs un Minija, asprātīgais briedis Rūdolfs, bet muzikāli priecēs jauniešu popgrupa Jūras akmentiņi. Ņemot vērā, ka brīvdienās sola krietni drēgnāku un aukstāku laiku, pasākuma laikā ikvienam būs iespēja bez maksas sasildīties ar siltu tēju un iegādāties Ziemassvētku piparkūkas.

Vakars pēc galvenās egles iedegšanas būs īsti piemērots pastaigai pa pilsētas ielām, jo, kā sola pašvaldība, līdz ar šo brīdi pilsētā tiks iedegti arī visi pārējie svētku rotājumi, kuru tradicionāli ir ļoti daudz – gan parkos un skvēros, gan uz ielu apgaismojuma stabiem, gan lielais paceļamais tilts un citviet.

Savukārt svētdien Ziemassvētku eglītes iemirdzēsies abās pilsētas bērnu pilsētiņās: brašajiem Ziemeļbriežiem būs lielais un atbildīgais uzdevums iedegt spožās spuldzītes eglītēs. Bērnu pilsētiņā sākums plkst. 12.00, bet bērnu parkā Fantāzija – plkst. 15.00.

Sestdien mammām un tētiem, vecmāmiņām un vectētiņiem iesakām ņemt savas atvases pie rokas un vest uz Livonijas ordeņa pili, jo tur notiks tradicionālā Nikolaja diena. Laikā no plkst.12 līdz 14 uz pili aicināti visi tie, kuriem patīk sarūpēt skaistus pārsteigumus, citiem to nezinot, kuriem garšo pils pavardā ceptie āboli un pašu rullētās un dekorētās piparkūkas. Pie pils egles tiks gaidīti čakli vēstuļu rakstītāji, bet kopā ar muzeja rūķiem, kas palīdzēs darināt mazas veltes gaidāmajos svētkos, priecāsies, dejos un dziedās Liepājas Beztemata cirka rūķi un horeogrāfijas ansambļa Konfeti dejotāji un Nošu planētu dziedātāji.

 

Turpat Livonijas ordeņa pilī kopš otrdienas aplūkojama jauna, intriģējoša izstāde Pastmarku stāsti. Tā ir kā papildinājums jau aplūkojamās izstādes Bīstamie sakari. Pasts kontekstā, par kuru stāstījām iepriekšējos numuros. Šī ir izstāde bērniem, taču būs interesanta arī viņu vecākiem, jo sniedz plašu ieskatu pastmarku pasaulē, ir izveidota arī interaktīvā daļa.

Īpašs fakts ir tas, ka interesentiem būs iespēja apskatīt arī pašu pirmo Latvijas brīvvalsts pastmarku, kuru izdeva 1918. gadā. Turklāt pastmarkas oriģināls skatāms Ventspils muzeja izveidotajā izstādē par pasta vēsturi. Interesanti, ka Latvijas pirmo pastmarku nodrukāja uz nepabeigtu un novecojušu vācu armijas ģenerālštāba karšu papīra, kas bija ļoti kvalitatīvs, jo cita laba papīra jaunajai valstij vienkārši nebija.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA