Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar Valsts policijas (VP) pārstāvjiem skolās centralizēto eksāmenu norises laikā veiks preventīvus pasākumus, kas būs vērsti uz to, lai novērstu eksāmenu uzdevumu  izpaušanu.

Eksāmena norises laikā (vai pirms tā) VP izlases kārtībā varēs ierasties jebkurā no skolām. Policija reaģēs uz saņemto operatīvo informāciju, tiks ņemta vērā iepriekšējo gadu pieredze.

Šogad centralizētajos eksāmenos ir iestrādāts drošības elements. Gadījumā, ja tiks nopludināti eksāmenu uzdevumi, tas ļaus vieglāk identificēt pārkāpēju.

VP aicina apzināties sekas, kas var iestāties par centralizēto eksāmenu uzdevumu izpaušanu pirms eksāmena sākuma, kā arī rūpēties par neizpaužamu ziņu glabāšanu.

Līdz šim katru gadu VP konstatējusi centralizēto eksāmenu izpaušanas gadījumus pirms to norises laika. Pagājušajā gadā ir sākti četri kriminālprocesi par centralizēto eksāmenu izpaušanu, šobrīd visos gadījumos izmeklēšana jau pabeigta un materiāli nodoti kriminālvajāšanas sākšanai.

Šā gada jūnijā un jūlijā skolās tiks veikti preventīvi pasākumi centralizēto eksāmenu norises laikā ar mērķi novērst centralizēto eksāmenu prettiesisku izpaušanu pirms  norises laika.

2.06.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto:Ventspilnieks.lv arhīvs