Četri inovāciju centru izveidei Latvijā, tajā skaitā arī Ventspilī, kopā atvēlēs 7,06 mlj. eiro

0
234

Tuvāko četru gadu laikā Latvijā taps četri jauni zinātnes un inovāciju centri – Liepājā, Cēsīs, Daugavpilī un Ventspilī – kopumā 7,06 miljonu eiro vērtībā. To paredz valdības atbalstītais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais noteikumu projekts.

Kā, atsaucoties uz IZM, ziņo aģentūra LETA, šī projekta mērķis ir veicināt izglītojamajiem zināšanu attīstību un karjeras izvēli zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātnes un matemātikas (STEM) jomā, divpusējās sadarbības rezultātā izveidojot inovācijas centrus, kuros izstrādā un īsteno izglītojamajiem un pedagogiem izglītojošas programmas, darbnīcas, koprades telpas, koprades laboratorijas un citus interaktīvus pasākumus STEM jomā. Projekta laikā paredzēts radīt vidi, kas ietver jaunus vai uzlabotus izglītības tehnoloģijas rīkus, mācību metodes, mācību programmas un veidus, kā izglītojamajiem mācīties un strādāt kopā.

Kopumā līdz 2024.gada 30.aprīlim plānots izveidot četrus inovāciju centrus. Cēsīs inovāciju centrs fokusēsies uz kosmosa nozari, Daugavpilī – uz uzņēmējdarbību, īpaši uzņēmējspējas un karjeras attīstību STEM jomā, Liepājā jaunieši apgūs vides zinātnes, bet Ventspilī – dabaszinātnes un informācijas un komunikāciju tehnoloģijas.

Šos centrus plānots izveidot ar Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējumu, tam iezīmējot 7,058 miljonus eiro. Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums šim projektam paredzēts 15% apmērā jeb 1,058 miljonus eiro. Taču pašvaldībām arī pašām būs jālīdzfinansē 10% no projekta kopējā budžeta. Kopējā pašvaldību līdzfinansējuma summa plānota 715 618 eiro apmērā. 10% no programmas izmaksām tiks izmaksātas pēc projekta noslēguma, līdz ar to šie 10% pašvaldībai ir sākotnēji jāiegulda no saviem līdzekļiem, kas tiks atmaksāti, ja izmaksas tiks izlietotas pilnā plānotajā apmērā un nebūs konstatētas neatbilstības.

20.11.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils ZIC vizualizācija