Līdz pirmdienas vakaram nokrišņu daudzums Rīgā sasniedza 50 milimetru jeb 65% no mēneša normas, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Tikmēr Visvairāk lijis Tukuma apkaimē, kur nokrišņu daudzums pārsniedzis pat 60 milimetru. Tikmēr Ventspilij ciklons Tomass pagāja praktiski garām – pilsētā nelija vispār, taču brāzmains vējš gan bija vērojams.

Alūksnē nokrišņu daudzums līdz pirmdienas vakaram bija 52 mm jeb 77% no mēneša normas, Dobelē – 47 mm (82%), Staļģenē – 44 mm (66%). Arī daudzviet citur valstī nokrišņu daudzums pārsniedzis 30 mm.

Pirmdienas vakarā lietus intensitāte Latvijā bija mazāka nekā no rīta un dienā, tomēr atsevišķās vietās Austrumlatvijā joprojām lija stipri.

Otrdien vēl daudzviet valstī līs, bet vairs nav gaidāms stiprs lietus, prognozē sinoptiķi. Īslaicīgi līs visas dienas garumā Ventspilī un novadā. Visintensīvāk līs rīta pusē, kad nokrišņu daudzums stundas laikā var sasniegt tuvu vienam milimetram. Vienīgi vakarpusē lietus pierims, taču naktī uz trešdienu atkal gaidāmi nokrišņi. Pūtīs neliels rietumu vējš ar ātrumu līdz 8 m/s, bet gaisa temperatūra saglabāsies +13 grādu robežās.

Trešdienu sinoptiķi prognozē saulainu un siltāku nekā līdzšinējās dienas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA