Ņemot vērā iedzīvotāju interesi par COVID-19 testu veikšanas iespējām Ventspilī, SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” informē par aktuālo situāciju pilsētā.

Slimnīcas iekšpagalmā jau kopš marta ir izvietota Centrālās laboratorijas mobilā telts COVID-19 analīžu veikšanai. Sākot ar 26.oktobri, valsts apmaksātu COVID-19 testu var veikt tikai ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu.  Pieteikties testam ir iespējams arī pēc paša vēlēšanās, taču šajā gadījumā, testēšanas izmaksas ir jāsedz pašam. Iedzīvotāji, kuriem nepieciešams veikt testēšanu, aicināti par brīvajiem laikiem interesēties, zvanot uz Centrālās laboratorijas speciāli izveidoto tālruņa numuru 8330!

Attiecībā uz pacientu testēšanu SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”, informējam, ka Uzņemšanas nodaļā pacientiem, kuri ierodas personīgi vai ar NMPD palīdzību un kuriem nepieciešama akūta stacionēšana, tiek veiktas COVID-19 analīzes, neatkarīgi no tā vai pacientam elpceļu simptomi ir novērojami vai nav. Iedzīvotājiem ar akūtām elpceļu saslimšanām, vēršoties Uzņemšanas nodaļā,  COVID-19 analīze tiek veikta arī gadījumā, ja nav nepieciešama pacienta stacionēšana. Katru dienu ņemtās analīzes tiek sūtītas uz Latvijas Infektoloģijas centru, kur tās tiek analizētas.

Lai izvairītos no vīrusa izplatības slimnīcā, mazinātu medicīnas personāla un pacientu apdraudējumu, slimnīcā ieviesta arī drošības prasība plānveida medicīnas palīdzības saņemšanai. Proti, visiem pacientiem, kuriem nozīmēta plānveida operācija dienas stacionārā vai stacionārā, kā arī invazīva manipulācija, uz to jāierodas ar izziņu jeb testēšanas pārskatu par 48 stundu laikā veiktu negatīvu COVID-19 testu. Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par COVID-19 infekciju Slimību profilakses kontroles centra (www.spkc.gov.lv) un Veselības ministrijas mājaslapās (www.vm.gov.lv).

27.10.2020. / Autors: SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs