Ventspils Komunālās pārvaldes pilsētas galvenā dārzniece Zane Makrecka, sadarbībā ar Labiekārtošanas kombināta puķu sievām un floristi Rionu Ēci uzsāk figurālo ziedu skulptūru ietērpšanu ziemas noformējumā.

Ventspilī ik gadu pilsētas viesus un iedzīvotājus priecē 10 figurālās ziedu skulptūras, kas 2 reizes gadā maina savu tēlu atbilstoši gadalaikiem – vasaras un ziemas noformējumā. Vasaras sezonā skulptūras tiek ietērptas krāsainās un smaržīgās ziedu kompozīcijās, bet ziemā, tās iegūst īpašu noformējumu, kas izskatās tikpat acīm pievilcīgi, arī ziemas aukstākajās dienās.

Pagājušonedēļ  ziemas noformējumu ir ieguvušas Ostas ielas promenādes “Mārītes”, “Zemūdens pasaule” pie Piejūras Akvaparka, Pārventas “Mārītes” un Basketbola bumba pie Olimpiskā centra “Ventspils”. Bet šonedēļ  noformējumu iegūs pārējās skulptūras – “Bobsleja komanda” Jaunpilsētas skvērā, “Pīļu ģimene” bērnu pilsētiņā, “Zaķu ģimene” pie Piedzīvojuma parka, puķu dobe “Jūras akmentiņi” un Puķu pulkstenis.

Savukārt lielākais darbs tiek ieguldīts Sarkanmuižas pļavas “Puķu gotiņas” ziemas noformējumam, jo tās ietērpšana aizņem salīdzinoši ilgāku laiku – ieziemojot, tā tiek apvilkta ar augsnes stiprinošu BonTerra ģeopaklāju, to apvelkot ar Ziemassvētku lampiņām, kas ir ļoti smalks roku darbs, lai tās netiktu bojātas brāzmaino vēju ietekmē.

27.10.2020. / Autors: Komunālā pārvalde / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs