Daudzu vasaras sezonas aktualitāte ir dārza darbi un piemājas mauriņa uzturēšana, lai gūtu gan bagātīgu ražu, gan arī estētisku baudījumu, ko sniedz sakārtota un zaļojoša apkārtne. Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” skaidro, ko iesākt ar dažāda veida atkritumiem, kas radušies pēc rosīšanās dārzā.

Teju ikkatras cilvēka ikdienas darbības rezultātā, patērējot preces un produktus, rodas atkritumi, ko ir nepieciešams pareizi apsaimniekot. Kopš vasaras sezonas sākuma iedzīvotāji biežāk vēršas PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”, jautājot gan par zaļo atkritumu apsaimniekošanu, gan arī par citiem sezonai raksturīgiem atkritumiem, tostarp tādiem, kas saistīti ar dārza darbiem.

  • Nopļautas un izravētas zāles, lapu, augiem izgriezto lieko dzinumu un citu dārza zaļo atkritumu apsaimniekošanai Ventspilī tiek piedāvātas vairākas iespējas:
    • Neierobežotā daudzumā tos bez maksas var nodot šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a, kas ir atvērti katru no dienu plkst. 10.00 līdz 19.00, izņemot pirmdienas.
    • Ja klients vēlas, lai zaļie atkritumi tiktu izvesti no adreses, var izmantot zaļos marķētos maisus vai noslēgt līgumu par BIO konteinera uzstādīšanu un apsaimniekošanu.

Viena zaļā marķētā maisa cena ir 0,93 EUR (iesk. PVN). Kad maisi ir piepildīti, jāpiesaka to izvešana, zvanot pa tālr. 63626920 vai rakstot uz e-pastu vlk@ventspils.lv. Zaļo maisu izvešana tiek organizēta atsevišķā atkritumu savākšanas maršrutā katru pirmdienu. Ceturtdiena ir pēdējā pieteikumu pieņemšanas diena maisu savākšanai jaunnedēļ. Viena piepildīta maisa svars nedrīkst pārsniegt 10 kg, un tam ir jābūt aizsietam. Savukārt viena BIO konteinera ( 0.12 m3) iztukšošana maksā 1,86 EUR (iesk. PVN).

Apsaimniekojot zaļos atkritumus, ir būtiski nodrošināt, ka tajos nenonāk polietilēns, stikls, metāls, akmeņi un citi piejaukumi, jo tas apgrūtina kvalitatīva komposta sagatavošanu, kuru vēlāk varētu izmantot pilsētas zaļumsaimniecības uzturēšanai. Tāpat jāņem vērā, ka nešķirotajiem sadzīves atkritumiem paredzētajos konteineros zaļos dārza atkritumus izmest nedrīkst, jo tas ne tikai sadārdzina apsaimniekošanas izmaksas pašam klientam, bet arī būtiski ietekmē nešķirotu sadzīves atkritumu pārstrādes procesu.

  • Ja klientam visērtāk šķiet zaļos atkritumus kompostēt savā īpašumā, jāatceras, ka par mājkompostēšanu jāinformē pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”. Iesnieguma veidlapa pieejama uzņēmuma mājas lapā www.vlk.lv sadaļā – BIO atkritumu apsaimniekošana.
  • Augsnes, kūdras, mulčas plēves iepakojumu un lauksaimniecības plēvi, plastmasas pudeles un kanniņas – jāizmet dzeltenajos konteineros vai jānodod atkritumu savākšanas laukumos.
  • Elektriskos instrumentus, bezkrāsainu siltumnīcu stiklu bez rāmjiem, atstrādātu motoreļļu, akumulatorus, eļļas filtrus, laku un krāsu bundžas, baterijas, luminiscences spuldzes, kā arī savu laiku nokalpojušas dārza un terases mēbeles – tikai atkritumu savākšanas laukumos.
  • Savukārt saplīsuši plastmasas podi, otrreizējai izmantošanai nederīgas dēstu kastes un citi līdzīgi plastmasas priekšmeti jāizmet kopā ar sadzīves atkritumiem.

Jautājumos par atkritumu apsaimniekošanu aicinām rakstīt uz e-pasta adresi vlk@ventspils.lv vai zvanīt pa tālr. 63626920.

 

9.07.2024. / Autors: Ventspils labiekārtošanas kombināts / Foto: Ventspils labiekārtošanas kombināts