Aizvadītā gada pēdējā mēnesī decembrī Ventspils pilsētā pasaulē nākuši tikai 24 mazuļi, savukārt mirstības līmenis arvien ir divreiz augstāks par dzimstību, liecina Ventspils pilsētas domes Dzimtsarakstu nodaļas publiskotie dati.

Decembra mēnesī Ventspils pilsētā esošajā Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā pasaulē nākuši 24 mazuļi. Jaundzimušo vidū 14 bija meitenītes, bet 10 – zēni. Turklāt 10 bērniņiem nācās noteikt paternitāti. Tas nozīmē to, ka teju pusē dzimšanas gadījumu mazulīši nākuši pasaulē nereģistrētās attiecībās un bērniņa vecāki nav laulāti. Viens bērniņš reģistrēts bez ziņām par tēvu.

Lai arī dzimstība zema, taču priecē citi dati. Proti, pirmie bērni ģimenē ir astoņi mazuļi, taču otrie – jau desmit. Kā trešie – piecās ģimenēs, bet kā ceturtais mazulis – vienā saimē.

Ventspils pilsētā kā deklarētā dzīvesvieta tika izvēlēta 20 jaundzimušajiem, bet pārējie četri deklarēti Ventspils novadā.

Miršanas rādītāji arvien ir divreiz lielāki par dzimstību: decembrī mūžībā devušies 43 cilvēki. Četras personas vecumā no 34 līdz 60 gadiem, deviņas – vecumā no 62 līdz 70 gadiem; 12 – vecumā no 72 līdz 80 gadiem un 18 – vecumā no 81 līdz 94 gadiem.

Pēdējā dzīvesvieta 40 personām bijusi Ventspilī, vienam cilvēkam – Ventspils novadā, Talsu novadā, kā arī kādam bez deklarētās dzīves vietas.

03.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv  / Foto: Unsplash.com