Tuvojoties audzēkņu reģistrācijai 1. klasei Ventspils vispārējās izglītības iestādēs 2023./2024. mācību gadam, aktuāli kļūst eParaksta rīki, jo skolēnus uzņemšanai izglītības iestādē iespējams reģistrēt elektroniski vienotā sistēmā, izmantojot drošu elektronisko parakstu. Ventspils Digitālais centrs aicina vecākus apmeklēt bezmaksas nodarbību un atsvaidzināt zināšanas par elektroniskā paraksta lietošanu.

Nodarbība norisināsies 31. martā plkst. 16:00 – 17:00 Ventspils Digitālajā centrā Akmeņu ielā 3. eParaksts ir paraksts elektroniskiem dokumentiem, kā arī rīks, kas ļauj apliecināt identitāti digitālajā  vidē, tas nodrošina vieglu un ātru dokumentu parakstīšanu no jebkuras vietas pasaulē, izmantojot drošu un efektīvu elektronisko paraksta tehnoloģiju, padarot pakalpojumu saņemšanu ātrāku un ērtāku.

Nodarbībā būs iespēja uzzināt:

  • kā iegūt un lietot eParaksta rīkus;
    • par eParaksta rīku veidiem;
    • kā pārbaudīt un parakstīt dokumentus portālā eParaksts.lv, mobilajā lietotnē eParakstsLV un programmā eParakstītājs 3.0.

Uz nodarbību līdzi jāņem savas eParaksta paroles un/vai eID karte.

Kā iegūt eParakstu?Iedzīvotājiem ir pieejami vairāki eParaksts rīki un personas, atbilstoši saviem ikdienas paradumiem un nepieciešamībai, var izvēlēties sev ērtāko:

  • eParaksts eID kartē – izsniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP). Lai to saņemtu, ir personīgi jāiesniedz iesniegums par eID kartes saņemšanu.
  • Mobilā lietotne eParaksts mobile – nepieciešams pieteikties pakalpojumam mobile.eparaksts.lv un parakstīt pieteikumu-līgumu. eParaksts mobile ir iespējams saņemt no 14 gadu vecuma ar derīgu Latvijas Republikas izsniegtu personas apliecinošu dokumentu – pasi, personas apliecību (izņemot ārzemnieku eID karti) vai uzturēšanās atļauju. Personas var parakstīt pieteikumu-līgumu sev ērtā adresē, izvēloties līguma piegādi ar kurjeru. Līguma piegāde ar kurjeru ir bez maksas. Ja jau izmanto eParakstu eID kartē, eParaksts mobile līgumu vari parakstīt elektroniski.

Lai piedalītos nodarbībā, nepieciešams pieteikties iepriekš ŠEIT.

 

24.03.2023. / Autors: Ventspils Digitālais centrs / Foto: Ventspils Digitālais centrs