Domā par slēgtās Jūrkalnes skolas ēkas nākotni; Zlēku skolu reformē par sākumskolu

1729
Autors: SCX
Autors: SCX

Viens no pagājušajā gadā pieņemtajiem nenopulārākajiem lēmumiem Ventspils novadā bija Jūrkalnes pamatskolas slēgšana. Arī Zlēku pamatskola piedzīvos pārmaiņas, jo tā tiks reorganizēta par sākumskolu. Tā intervijā laikrakstam Ventspils novadnieks sacīja Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks.

«Mums nācās pieņemt lēmumu par Jūrkalnes pamatskolas likvidēšanu,» sacīja Mucenieks. Jūrkalnes pamatskolā šajā mācību gadā skolojās vien 12 skolēni, lai gan vēl pirms astoņiem gadiem mācījās 62 skolēni. «Savukārt gada nogalē pieņēmām lēmumu Zlēku pamatskolu reorganizēt par pirmskolas izglītības iestādi. Tas nozīmē, ka 1. septembrī jūrkalnieki un zlēcenieki uzsāks mācības citviet.» Zlēku pamatskolā pašlaik mācās 28 audzēkņi.

Kā norāda Mucenieks, skolā, kurā ir maz bērnu, zaudētāji ir audzēkņi, tāpēc viņiem daudz labāk ir mācīties izglītības iestādē, kurā ir konkurence un skolēniem ir, pēc kā tiekties. «Žēl, ka jūrkalnieki negrib palikt Ventspils novadā, bet izvēlējušies Pāvilostas vai Alsungas vidusskolu, bet tam ir objektīvi iemesli. Savukārt zlēcenieki vēlas mācīties vai nu Zūru pamatskolā, vai Piltenes vidusskolā, un mēs viņus nodrošinām ar transportu.»

Jautāts, kas notiks ar abām – Jūrkalnes un Zlēku – skolu ēkām, Mucenieks norāda: «Ir izveidota komisija, lai meklētu risinājumu par Jūrkalnes skolas ēkas turpmāko izmantošanu. Ja kāds vēlētos šo ēku iegādāties, mēs, iespējams, varētu runāt par tās atsavināšanu. Par Zlēku pamatskolas ēkas atsavināšanu pagaidām netiek domāts,» tā Mucenieks.

Kopš 2009. gada Ventspils novadā jau tika slēgtas divas skolas. Nepietiekamā audzēkņu skaita dēļ novada pašvaldība slēdza Ziru un Usmas pamatskolu.

Ventspils novadā šobrīd ir 10 vispārizglītojošās skolas, no kurām vairumā ir mazāk par 100 audzēkņu.