Ventspils nafta prasa valsts atbalstu tranzīta nozarei

1580

Aizvadītā gada 12 mēnešos AS Ventspils nafta meitas sabiedrība SIA Ventspils nafta termināls (VNT) pārkrāva 9,2 miljonus tonnu kravas, kas ir par 1,38 miljoniem tonnu mazāk nekā 2014.gadā. Savukārt SIA LatRosTrans (LRT) transportēja 4,7 miljonus tonnu naftas produktu. Gadu iepriekš transportētā naftas produktu apjoms bija 5,7 miljoni tonnu, VentspilsBalss.lv uzzināja koncernā AS Ventspils nafta.

Lai gan transportētais naftas produktu daudzums 2015.gadā samazinājās, izmaiņas esot mazākas nekā tika prognozēts. «Tirgus situācija joprojām nav uzlabojusies, un to atspoguļo arī kravu apjoma samazinājums. Labvēlīgu uzņēmējdarbības apstākļu nodrošināšanai tranzīta nozarei ir nepieciešams valsts atbalsts,» norādīja AS grupas uzņēmumu vadītājs Roberts Kirkups.

2015.gada otrajā pusē bija vērojams apjoma samazinājums naftas produktiem, kas tika transportēti pa cauruļvadu no Krievijas. Šis LRT transportēto naftas produktu apjoma kritums savukārt ietekmēja arī VNT darba rezultātus, tomēr tas daļēji tika kompensēts ar piegādēm no Baltkrievijas, uzsvēra Kirkups.

Savukārt pagājušā gada ceturtajā ceturksnī LRT transportēto naftas produktu daudzums bija 0,87 miljoni tonnu. Līdzīgā laika posmā 2014.gadā bija 1,01 miljonu tonnu. VNT pēdējā ceturksnī pārkrāva 1,77 miljonus tonnu, bet attiecīgajā periodā pērn – 2,10 miljoni tonnu kravas.