Dome liek termināļos uzstādīt tvaiku savākšanas iekārtas smaku samazināšanai

1305

Ventspils pilsētas dome steidzamības kārtā apstiprinājusi grozījumus Ventspils brīvostas noteikumos, kas paredz paredz, ka termināļiem, kuri nodarbojas ar naftas un naftas produktu iekraušanu kuģos, ir jāuzstāda tvaiku savākšanas iekārtas smaku samazināšanai.

Par nobalsoja astoņi deputāti – Guntis Blumbergs, Aigo Gūtmanis, Vitalijs Trusevičs, Andris Grigalis, Jānis Vītoliņš, Didzis Ošenieks, Aldis Slavinskis, Dainis Gīlis. Balsojumā atturējās Dace Korna, bet pret nebalsoja neviens. Sēdē nepiedalījās četri pārstāvji – Aivars Lembergs, Ilze Buņķe, Aivis Landmanis un Vladislavs Šafranskis.

Smakas, kas nāk no ostas termināļiem laikā, kad naftas produktus pilda kuģos, jau vairākus gadus ir aktuāla problēma Ventspilī, par ko gan Ventspils pašvaldība, gan Ventspils brīvostas pārvalde daudzkārt ir saņēmusi iedzīvotāju sūdzības. Pēdējo gadu laikā termināļos palielinājies to naftas produktu klāsts, kuru sastāvā ir aromātiskie ogļūdeņraži ar nepatīkamu smaku, līdz ar to arī sūdzību skaits palielinājies, tādu pamatojumu argumentācijā sniedza dome un Ventspils brīvsota.

Ventspils brīvostas pārvalde, piesaistot Latvijas un ārvalstu speciālistus, kā arī ostas termināļus, izstrādāja papildinājumus brīvostas noteikumos, kas paredz, ka termināļiem, kuri nodarbojas ar naftas un naftas produktu iekraušanu kuģos, ne vēlāk kā 2018.gada 31.maijā jāsāk izmantot tvaiku savākšanas iekārtas, lai līdz minimumam samazinātu kravas izgarojumu nonākšanu vidē un tādējādi novērstu smaku izplatību un paaugstinātu ventspilnieku dzīves kvalitāti.