Ventspils pilsētas dome nosūtījusi atklātu vēstuli Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) arhibīskapam Jānim Vanagam, kurā norāda uzmanību uz Ventspils Nikolaja ev.luteriskās baznīcas ēkas kritisko stāvokli un aicina LELB kopā ar Ventspils luterāņu draudzi atrast finansējumu ēkas sakārtošanai. Pašvaldības portālā publicēto vēstuli parakstījis Aivars Lembergs, kurš parakstījies kā domes priekšsēdētājs. 

Vēstulē norādīts, ka dievnama tehniskais stāvoklis gadu no gada pasliktinās un pašlaik jau radījis bažas par apdraudējumu sabiedrības drošībai. Lai noskaidrotu stāvokļa nopietnību un darītu to zināmu arī LELB, Būvniecības administratīvā inspekcija vairāku gadu garumā veikusi pārbaudes, pēc kurām dievnama īpašniekiem norādīts uz veicamajiem pasākumiem un potenciālajiem draudiem, īpašu uzmanību pievēršot baznīcas torņa kritiskajam tehniskajam stāvoklim.

Pilns vēstules teksts un oriģināls ir pieejams šeit

 

Ventspils dome aicina arhibīskapu izmantot visus viņa rīcībā esošos līdzekļus, lai LELB sadarbībā ar Ventspils luterāņu draudzi atrastu finansējumu, kas ļautu veikt Ventspils ev.luteriskās baznīcas sakārtošanas darbus, lai nepieļautu situācijas pasliktināšanos, kā rezultātā dievnams tā tehniskā stāvokļa dēļ tiktu slēgts gan draudzei, gan apmeklētājiem.

Dome ir sašutusi par Ventspils luterāņu draudzes saimniekošanu. “Kopš 90.gadu sākuma Ventspils ev.luteriskajai draudzei un LELB Ventspils pilsētā tika atjaunotas īpašuma tiesības uz vairāk nekā 80 nekustamajiem īpašumiem. Šobrīd draudzes īpašumā ir palikuši tikai 14 un LELB – divi īpašumi, no kuriem daļa netiek apsaimniekoti pienācīgā kārtībā, nedarot godu ne LELB, ne draudzei,” teikts pašvaldības atklātajā vēstulē arhibīskapam.

Autors: Ventspilnieks/LETA / Foto: LETA