Dome tērēs 10 000 eiro, lai bērnudārziem iegādātos sporta inventāru

1419

Ventspils pilsētas bērnudārzi tiks pie jauna sporta inventāra, un šim nolūkam pilsētas pašvaldība piešķīrusi 10 tūkstošus eiro.

Sporta inventāra komplektā būs savstarpēji savienojamiem mīksto moduļu elementi, kuri bērniem ļauj aktīvāk darboties. Katra pirmsskolas izglītības iestāde izvēlējusies sev piemērotāko komplekta variantu.

Kā skaidro Izglītības pārvalde, šāda inventāra iegāde nepieciešama, jo pirmsskolas posmā bērniem jāmācās un jānostiprina dzīvē nepieciešamās pamatkustības – soļošana, skriešana, mešana, tveršana, lēkšana, rāpošana, rāpšanās, kāpšana un līšana. Mīksto moduļu komplekts veicina šo prasmju un iemaņu apgūšanu, tas ir viegli transformējams, tajā ietilpst dažādi elementi. Mīkstās detaļas ļauj veidot dažādas šķēršļu joslas, ko bērni paši var izveidot. Rāpšanās pāri priekšmetiem attīsta koordināciju un pilnveido prasmi ar dažādiem paņēmieniem pārvarēt šķēršļus. Mīksto moduļu komplekts sekmē bērna prasmi pārvaldīt savu ķermeni, kā arī veicina bērna dabisko kustību attīstību. Moduļu komplekti ir daudzfunkcionāli. Tos var izmantot gan kā vienotu veselu sporta aktivitāšu bloku, gan kā atsevišķu elementu kopumu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC