Ventspils pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde izsludinājusi iepirkuma konkursu, lai tiktu veikta būvprojekta izstrāde Piedzīvojumu parka slēpošanas kalnam. Tas ir nepieciešams, lai nākotnē Lemberga hūtē varētu turpināt mākslīgi veidotā kalna paaugstināšanu, liecina Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) pieejamā informācija.

Izbūves laikā plānots veikt kalna uzbēršanu, lai virsotne, kas pašlaik ir 58 metru augstumā, pakāptos vēl par dažiem metriem līdz 65 metru atzīmei.

Taču ilgtermiņa nākotnes perspektīvā kalna saimnieki plāno, ka, īstenojot kalna uzbēršanas trešo kārtu, kalna maksimālais augstums sasniegs pat 95 metru atzīmi.

Kalna uzbēršanai līdz 65 metru atzīmei nepieciešamais grunts un būvgružu apjoms ir 550 tūkstoši kubikmetru. Paredzēts veikt arī esošā pacēlāja un avio navigācijas signāluguns pārcelšanu, pievadceļa izbūvi un citus darbus.

Lemberga hūtes pamatā ir ielu būvniecības laikā izraktais nederīgais grunts materiāls, kas iegūts Ventspils pilsētā kopš 2003.gada, kā arī būvgruži, ko kalnā ieved uzņēmumi un privātpersonas. 2014.gada rudenī kalns tika paaugstināts no 52 līdz 58 metriem virs jūras līmeņa, bet kalna relatīvais augstums no pakājes līdz virsotnei pašlaik ir 50 metri. 2015.gadā līdz kalna jaunajai virsotnei pārcelti abi centrālie pacēlāji, kā arī kāpnes.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: Piedzīvojumu parks