Šajās brīvdienās Ventspilī sāks atslēgt apkuri

1399
Autors: Publicitātes foto

Iestājoties arvien siltākiem laika apstākļiem, tuvojas arī brīdis, kad noslēgsies apkures sezona. Sinoptiķu prognozes liecina, ka beidzot iestāsies pavasarīgi silti laika apstākļi, tātad, vajadzība pēc apkures būs beigusies. PSIA Ventspils siltums uzsver, ka iedzīvotāji, vienojoties ar mājas apsaimniekotāju, paši var noteikt apkures sezonas ilgumu un atslēgt centralizēto siltumapgādi sev vēlamā laikā. Apkure pilsētā sāks atslēgt pakāpeniski jau šajā nedēļas nogalē.

Siltumenerģijas piegādi uzņēmums nodrošina līdz dzīvojamās ēkas ievadam, bet par ēkas iekšējās siltumapgādes sistēmas darbību atbild dzīvokļu īpašnieku izraudzītā pilnvarotā persona jeb mājas apsaimniekotājs, atgādina uzņēmums.

Kopumā centralizētās siltumapgādes pakalpojuma pieejamību Ventspils siltums nodrošina visa gada garumā, neatkarīgi no laika apstākļiem. Kamēr vēl ir pietiekami vēss laiks, iedzīvotāji paši var izvērtēt apkures atslēgšanas nepieciešamību, jo ir iespējams izmantot ēku individuālo siltummezglu priekšrocības. Tā kā visos daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumpunktos ir ierīkotas apkuri regulējošas ierīces, drēgnajās dienās ir iespējams ar minimālu siltumenerģijas patēriņu nodrošināt dzīvokļos komforta prasībām atbilstošu temperatūru.

Lai lietderīgi izmantotu siltumenerģiju, nepārmaksājot par apkuri, ieteicams izvēlēties atbilstošāko ēkas individuālā siltummezgla darbības režīmu, jo ir iespējams noregulēt gan vēlamo iekštelpu temperatūru, gan norādīt parametrus, pie kādiem, piemēram, nakts stundās vai pa dienu siltumenerģijas patēriņš ēkā samazinās vai arī palielinās. Ja siltummezglā pareizi ieregulēti visi nepieciešamie parametri, tad āra gaisa temperatūrai sasniedzot ieregulēto atzīmi, apkures sistēma automātiski atslēdzas un ēka netiek apkurināta. Savukārt, ja āra gaisa temperatūra pazeminās zem noregulētās atzīmes, tad sistēma automātiski ieslēdzas un dzīvokļos tiek nodrošināta apkure. Līdz ar to ēku individuālo siltummezglu darbība nodrošina iedzīvotāju komfortam atbilstošus apstākļus, saglabājot ekonomisku ēkas siltumenerģijas patēriņu.

Autors: Ventspilnieks.lv