Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs otrdien apmeklēs Ventspils novadu, lai tiktos ar šā novada lauksaimniekiem un pārrunātu šāgada rudens lietavu nelabvēlīgo ietekmi uz lauksaimniecību un šo problēmu risinājumus, pastāstīja ministrijas pārstāve Dagnija Muceniece.

Tiekoties ar Ventspils apkaimes lauksaimniekiem, zemkopības ministrs informēs arī par Lauku attīstības programmas turpmākajām aktualitātēm un pasākumiem, kas vērsti uz lauksaimniecības un uzņēmējdarbības lauku apvidos attīstību.

Darba vizītes laikā zemkopības ministrs apmeklēs arī lopkopības un graudkopības saimniecību SIA Jāņlejas Ances pagastā un graudkopības saimniecību SIA Jaunpope Popes pagastā.

Jau ziņots, ka pēc ilgstošajām rudens lietavām problēmas ir skārušas ne tikai Latgales, Vidzemes un Sēlijas, bet arī Kurzemes un Zemgales lauksaimniekus. ZM uzreiz pēc lietavām mobilizēja pieejamo atbalstu lauksaimniekiem un šonedēļ valdība pēc Zemkopības ministrijas ierosinājuma nolēma plūdos cietušajiem lauksaimniekiem izmaksāt 14,9 miljonus eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA