Dzīvokļu problēma Ventspilī

899

Dzīvokļu jautājums Ventspilī ir sabojāts jau no 1990.gadu sākuma, kad visā Latvijā sākās gan dzīvokļu privatizācija, gan jaunu mājokļu celšana. Neviens vēl nav aizmirsis peripetijas ap dzīvokļu privatizāciju Ventspilī. Toreiz visi daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji tika sadalīti divās kategorijās. Pirmā, priviliģētā kārtā tika privatizētas mājas, kurās dzīvoja Lembergam pietuvinātas personas, piemēram deputāti. Līdz ar to paveicās arī pārējiem šo māju iedzīvotājiem. Toties vairāk kā deviņdesmit māju privatizācija tika atteikta bez pamatojuma. Cilvēki kādu laiku vēl cerēja uz brīnumu, jo, kādēļ gan kaimiņmājas Pēteris var, bet blakus mājas ilggadējs dzīvokļa īpašnieks ne. 

Atšķirībā no citām Latvijas pilsētām, Ventspilī netika uzcelts neviens jauns daudzdzīvokļu nams, kā rezultātā eskalējās situācija dzīvokļu  jautājumā – nav iespējams apmierināt pieprasījumu pēc  dzīvokļiem ar nelielu apdzīvojamo platību. Situācija bija sabojāta tik tālu, ka Ventspils pašvaldība iecerēja veikt savu kārtējo aktivitāti uzņēmējdarbības laukā un dibināt SIA “Ventmalas māja”. Tās plānos bija jauna daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku kompleksa būvniecība Ūdens ielā 6. Šobrīd, jau ilgāku laiku nav informācijas par šā projekta tālāko virzību un, iespējams, projekts ir apturēts. Varam tikai minēt, kādi ir iemesli.

Varbūt tādēļ, lai atrisinātu īres mājokļu jautājumu, Ventspils pilsētas dome ir izsludinājusi Īres dzīvojamo māju Ventspilī jaunbūvju projektu līdzfinansēšanas konkursa 1.kārtu Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā. Līdzfinansējama maksimālais apmērs ir noteikts līdz 200 000 EUR labākajiem no iesniegtajiem projektiem.

Vai varam cerēt, ka šī Ventspils pilsētas domes aktivitāte būs sākums dzīvokļu problēmas risināšanas uzsākšanai  Ventspils pilsētā?

11.05.2020./Autors: Ventspilnieks.lv/ Foto:Ventspilnieks.lv arhīvs