Valsts prezidenta amatā ievēlētais Edgars Rinkēvičs sestdien, 8.jūlijā  Saeimā deva svinīgo solījumu, kļūstot par septīto Valsts prezidentu kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas.

Zvēresta došanas ceremonijā Saeimā jaunais Valsts prezidents E.Rinkēvičs teica:  “Es zvēru, ka viss mans darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam. Es darīšu visu, kas stāvēs manos spēkos, lai sekmētu Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību. Es turēšu svētus un ievērošu Latvijas Satversmi un valsts likumus. Pret visiem es izturēšos taisni un savus pienākumus izpildīšu pēc labākās apziņas.”

Uzrunā Rinkēvičs uzsvēra, ka “Latvijā ikkatra cilvēka tiesībām ir jābūt cienītām un aizsargātām atbilstoši augstākajām cilvēktiesību vērtībām un standartiem. Esmu gatavs cieši sadarboties ar likumdevēju, izpildvaru un tiesu varu, lai sasniegtu šos mērķus.” Jaunais Valsts prezidents solīja arī stiprināt tiesu sistēmu un iestāties par katra cilvēka tiesībām. “Mēs esam lepni, ka dzīvojam demokrātiskā un brīvā valstī. Tā ir milzu vērtība, iespēja un atbildība veidot, attīstīt un sargāt savu Latvijas valsti. Mūsu Latvija ir viena un reizē katram sava. Tā nav viendabīga. Tā mēdz būt pretrunīga un mainīga, dažkārt ārēju apstākļu ietekmēta”.

E.Rinkēvičs arī norādīja, ka” valstij jābūt  gan tiesiskai, gan taisnīgai, turklāt taisnīgai ne tikai abstrakti, bet arī konkrētās situācijās”. Ikvienai valsts amatpersonai ir jāmaina sava attieksme un tiesiskā apziņa – mums ir jābeidz apsēstība ar procesu, instrukcijām un paragrāfiem un jāorientējas uz rezultātu un atbalstu mūsu līdzcilvēkiem. Savukārt “cīņai ar korupciju, noziedzību un karteļiem ir jābūt valsts prioritātei”.

Tāpat Rinkēvičs norādīja, ka Latvija turpinās stiprināt ārpolitiku un drošības politika – Latvija iestāsies par stipru un efektīvu NATO, Eiropas Savienību, tiesībās balstītu starptautisko kārtību un par ciešu sadarbību ar mūsu draugiem un sabiedrotajiem. Latvija turpinās atbalstīt Ukrainu līdz uzvarai.

Pēc Valsts prezidenta svinīgā solījuma E.Rinkēvičs saņēma valsts augstākos apbalvojumus, nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, kā arī pie pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes un pirmā Latvijas ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica kapavietām, bet pēc tam laukumā pie Rīgas pils simboliskā ceremonijā saņēma Rīgas pils atslēgu no iepriekšējā Valsts prezidenta Egila Levita un viņa dzīvesbiedres Andras Levites. Pēcpusdienā Rīgas pilī notika svinīgā pieņemšana par godu Rinkēviča inaugurācijai.

 

9.07.2023. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Ābele, Saeima