Ejiet prom! Futbolistiem nepatiks, kā viņš ēd…. jeb kā OC “Ventspils” palūdz invalīdu pamest kafejnīcu

0
440

Šokējošu, necilvēcīgu un riebīgu attieksmi trešdien, 8.maijā, Ventspilī nācies piedzīvot mūziķim Rolandam Ūdrim-Balodim un viņa asistentei. Olimpiskā centra Ventspils kafejnīcas Bullītis darbiniece lūgusi viņus doties prom no kafejnīcas, sakot, ka futbolistiem būs nepatīkami skatīties, kā 1.grupas invalīds Ūdris-Balodis ēd. Ar šo klaji diskriminējošo atgadījumu sociālajā tīklā Facebook dalās mūziķa sieva Ilona Balode-Ūdre, kas izraisīja milzu sašutuma vilni kā Ventspilī, tā visā Latvijā.

Ūdris-Balodis pēc smaga negadījuma ir kopjams un bez asistenta palīdzības pats nespēj par sevi parūpēties. Viņš ir 1.grupas invalīds un pārvietojas ratiņkrēslā. Kā stāsta mūziķa sieva, Rolands kā allaž pusdienas laikā ratiņkrēslā asistentes pavadībā tika vests uz kādu kafejnīcu Ventspilī paēst pusdienas. Tā bija OC Ventspils kafejnīca.

Kad viņi gribējuši ieturēt maltīti šajā kafejnīcā, tās darbiniece palūdza Rolanda asistentei doties nekavējoties prom un atgriezties vēlāk, jo tūliņ nākšot pusdienot futbolisti, kam esot nepatīkami skatīties, kā Rolands ēd.

“Ūdris pēc avārijas, kas notika pirms 3 gadiem ir 1.grupas invalīds. Viņam ir grūtības ēst, palīdz asistente un ēdot/dzerot bieži ir jāklepo un izskatās šmucīgi. Taču, mēs viņu tāpēc netaisāmies izolēt no sabiedrības. Taču, pieņemu, ka citi – veselie “normālie” cilvēki uzskata savādāk…” tā raksta mūziķa sieva.

Uz šo kafejnīcu Ūdrītis kopā ar sievu vai asistenti nāk bieži, jo OC Ventspils apmeklē fizioterapijas nodarbības. Tādēļ arī iecienījuši šo kafejnīcu un agrāk tāda attieksme neesot manīta.

“Varbūt turpmāk Latvijā vajag ieviest likumu, ka uz kafejnīcu durvīm, kam traucē invalīdi, tiek uzlīmētas zīmes “Invalīdiem ēst aizliegts”, vai jānorāda stundas, kurās invalīdi tur drīkst uzturēties?” – tā raksta Balode-Ūdre.

OC Ventspils notikušo nekomentē, bet kafejnīcas pārstāve Ligita Zarinska pēc izskanējušā skandāla publiskajā telpā nolēmusi doties pie mūziķa ģimenes un atvainoties par darbinieces rīcību un notikušo situāciju.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: No Ilonas Balodes-Ūdres privātā arhīva