Interesentiem atkal pieejamas ekskursijas Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centrā. Centrs atrodas Baltijas jūras krastā – netālu no Ventspils, Irbenē, kur apskatāms pasaulē 8. lielākais radioteleskops.

Bijušajā Padomju armijas pilsētiņā “Zvaigznīte” – kādreiz stingri slepenā objektā, kas daudzus gadus kā vieta nebija redzama nevienā kartē un, par ko nedrīkstēja pat nojaust atradās centrs, no kurienes Padomju Savienība izspiegoja Rietumus. Šobrīd šeit darbojas un apmeklētājiem ir pieejams Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs, kas ekskursiju laikā atklāj dažādus noslēpumus, kas glabājušies šeit līdz pat PSRS armijas teritorijas atstāšanai.

Irbenes radioteleskopa apmeklējums sniegs ieskatu daudzu interesantu eksponātu izziņā. Ekspozīcijā apskatāmas kādreiz izmantotās rakstāmmašīnas un darbinieku istabiņas, iekārtas, kas tika izmantotas teleskopa darbināšanai. Ir iespēja doties pa 600 m garu, neapgaismotu tuneli, kas savieno vienu teleskopu ar otru.   Ekskursijas programmā ietilpst:

  • Pastaiga pa Irbenes teritoriju apkārt radio teleskopam RT – 32;
  • RT – 8 torņa apskate un tajā izvietotās ekspozīcijas par RT – 32 un RT – 16 darbību PSRS laikā;
  • Pie RT – 8 izvietotās “vecās” RT – 16 antenas apskate;
  • Pārgājiens pa pazemes tuneli.

Ekskursijas laiks ~ 1,5 stunda, latviešu, angļu un krievu valodās, tikai gida pavadībā pēc iepriekšēja pieraksta. Lai pieteiktos ekskursijai, nepieciešams sūtīt e-pastu uz adresi: infovirac@venta.lv vai zvanīt uz 29230818 (tikai darba dienās). Plašāka informācija: http://virac.eu/

30.07.2020. / Autors: Kurzemes tūrisma asociācija / Foto: Pixabay