No š.g. 1.augusta visām personām, kuras ieradīsies Latvijā veikt darba pienākumus no valstīm ar augstu saslimšanas rādītāju, arī kultūras jomas darbiniekiem, būs obligāti jāveic Covid-19 analīzes. 

  • Covid-19 riska dēļ analīzes būs jāveic viesstrādniekiem no valstīm ar īpašiem piesardzības pasākumiem.
  • Prasība būs spēkā no 1. augusta un attieksies arī uz kultūras jomas darbiniekiem.
  • Covid-19 tests būs jāveic pirms darba pienākumu uzsākšanas.
  • Valsts šīs analīzes apmaksās tad, ja par personu Latvijā tiek maksāti nodokļi.

Šobrīd ārvalstnieki, kas ieradušies no valstīm, uz kurām ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi, darba pienākumus var veikt bez 14 dienu pašizolācijas. 

Epidemioloģiskie novērojumi liecina, ka ir pieaudzis gadījumu skaits, kad inficēšanās ir saistīta ar ieceļojušajiem darbiniekiem. Lai nepakļautu inficēšanās riskam citus uzņēmuma darbiniekus, nepieciešams laicīgi atklāt iespējamos saslimšanas gadījumus.

Turpmāk pirms darba pienākumu uzsākšanas ārvalstniekiem būs jāveic Covid-19 tests.

Personai līdz analīžu negatīva rezultāta saņemšanas jābūt pašizolācijā. Savukārt 5.-7. dienā pēc izbraukšanas no valsts, uz kuru ir attiecināmi piesardzības pasākumi, tests būs jāatkārto otro reizi, jo Covid-19 infekcija var atklāties arī vēlāk. Ja par personu Latvijā tiek maksāti nodokļi, valsts šīs analīzers apmaksās. Citos gadījumos izmaksas segs pats darbinieks vai organizētājs, kas ir uzaicinājis viesmākslinieku. 

30.07.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay