Nodokļu reformas ieviešana ir neapmierinoša, tās rezultātā ieviestajā jaunajā kārtībā atklājas būtiski trūkumi, radot uzņēmējiem un iedzīvotājiem neskaidrības un pārpratumus par jauno nodokļu normu ieviešanu dzīvē. Šādu viedokli tikšanās laikā ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu pauduši Vienotības politiķi, aicinot ministri novērst radušos trūkumus nodokļu reformas ieviešanā.

Nodokļu reformu kritizē arī Eiropas Komisija, uzsverot, ka, pretēji iecerētajam, netiks sasniegts mērķis mazināt nevienlīdzību, turklāt būs ierobežotas iespējas palielināt valsts finansējumu veselības aprūpei un sociālai palīdzībai.

“Labi iecerētā nodokļu reforma ir radījusi lielas neskaidrības un pārpratumus par to, kā dzīvē īstenot jaunās nodokļu normas,” komentēja Vienotības Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri.

Kā piemērus viņš minēja publiski izskanējušos gadījumus, kad cilvēki gaidītā algas pieauguma vietā saņēmuši mazākas algas, saskārušies ar normām, kas “nepakļaujas loģikai”, un uzzinājuši, ka pašiem daudz cītīgāk ir jāseko līdzi saviem ieņēmumiem un nodokļu nomaksai, lai pēkšņi nekļūtu par nodokļu parādnieku.

Deputāti uzskata, ka kvalitatīva reformas ieviešana ir finanšu ministres tieša atbildība, tādēļ sagaida, ka tuvākajā laikā tiks apkopotas visas reformā konstatētās nepilnības un piedāvāts plāns gan to novēršanai, gan dažādu sabiedrības mērķa grupu informēšanai par nodokļu reformas ietekmi un ieviešanu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA