FOTO: Kampaņā piecas dienas monitorēs Ventspils piekrasti

1497
Autors: Publicitātes foto
Autors: Publicitātes foto

Vides izglītības fonda kampaņa Mana jūra jau piekto gadu turpina pievērst sabiedrības uzmanību jūras piesārņojošajiem atkritumiem, kā arī popularizēt Latvijas piekrastes unikālās dabas un kultūras vērtības. No ceturtdienas līdz pat 26.jūlijam kampaņas dalībnieki monitorēs piekrasti Ventspils novadā, kas ir garākā viena novada krasta līnija Latvijā.

21.jūlijā kampaņas aktīvisti noies 25 km no Jūrkalnes līdz Užavai, dienu vēlāk mēros ceļa posmu no Užavas līdz Ventspilij, noejot 18 km. Užavas dabas liegumā ir sastopamas 20 retas vai aizsargājamas sugas, no kurām 12 sugas Latvijā ir atrastas tikai šeit, piemēram, Evernia divaricata, kas Užavas dabas liegumā aug tieši uz augsnes, nevis kokiem, kas ir netipiski šai sugai.

23.jūlijā 16 km tiks noieti no Staldzenes līdz Ovīšiem, kur Ovīšu bākas dārzā muzicēs ģitārists Gvido Zālītis, notiks izstādes Mana jūra 5 gadi atklāšana, 24.jūliju kampaņas dalībnieki pavadīs Ovīšos, kur nodarbības pieaugušajiem un bērniem vadīs Hidroekoloģijas institūta vadošā pētniece Solvita Strāķe. Sabvukārt 25. jūlijā sekos 16 km gājiens posmā Ovīši–Miķeļtornis, kur vakarā vides žurnāliste Anitra Tooma stāstīs pat attieksmes maiņu pret lietām, bet 26.jūlijā kampaņas dalībnieki no Miķeļtorņa dosies līdz Mazirbei, ceļa pavadot 23 km.