Gada labākā naktsmītne Ventspilī – Olimpiskā centra Ventspils viesnīca

1475
Autors: OC Ventspils
Autors: OC Ventspils

Par aizvadītā gada labāko naktsmītni Ventspilī atzīta Olimpiskā centra Ventspils viesnīca, kas tādējādi pārspēja līdzšinējo čempioni – viesnīcu Raibie logi, kas šogad viesnīcu grupā ierindojās otrajā vietā. Trešajā vietā – viesnīca Jūras brīze.

Viesu namu grupā uzvarēja atkal Veldzes nams, aiz sevis atstājot viesu namus Mazais un Kupfernams. Brīvdienu māju grupā labāko trio sekojošs: Namelis, Amrai un Mazie Brocēni. Apartamentu kategorijā labāko trijniekā iekļuva 40 Saules, Bērzi un Ostsee. Visbeidzot hosteļu un jauniešu mītņu vidū uzvarēja viesnīca Venta, Ventspils augstskolas tūristu viesnīca un Strādnieku viesnīca.

Pēc ekspertu komisijas ierosinājuma, piešķirt pateicības rakstus vairākām naktsmītnēm īpašās – konkursa nolikumā neiekļautās nominācijās. Apartamenti 40 Saules saņēma balvu par gada labāko debiju, Piejūras kempings – par ģimenei ar bērniem un mazuļiem draudzīgu naktsmītni, bet apartamentiem Zaļais namiņš – par veiksmīgu komunikāciju un pozitīvām viesu atsauksmēm.

Saskaņā ar nolikumu uzvarētāji saņems atzinības rakstus un iespēju piedalīties Ventspils pilsētas domes Tūrisma informācijas centra organizētā pieredzes apmaiņas ekskursijā. Pirmo vietu ieguvēji saņems arī tiesības bez maksas izvietot reklāmu par savu izmitināšanas uzņēmumu 2017.gada Ventspils tūrisma brošūrā, kartē un Tūrisma avīzē.

Otro vietu ieguvēji saņems iespēju savu reklāmu bez maksas izvietot 2017.gada Ventspils tūrisma kartē un avīzē. Savukārt trešo vietu ieguvēji saņems iespēju bez maksas izvietot savu reklāmu 2017. gada Ventspils tūrisma avīzē. Ventspils pilsētas dome veic konkursa rezultātu paziņošanu un konkursa laureātu (visu kategoriju pirmo trīs vietu ieguvēju) popularizēšanu plašsaziņas līdzekļos.

Konkurss tiek organizēts jau kopš 2007.gada ar mērķi veicināt kvalitatīvu izmitināšanas pakalpojumu sniegšanu Ventspils pilsētā, panākt pircēju un apmeklētāju apkalpošanas kultūras paaugstināšanu.

Konkurss notika divās kārtās no 1.jūnija līdz 15.septembrim. Naktsmītņu izvērtēšanu veica trīs neatkarīgu ekspertu komisija. Tā laikā tika apsekotas vairāk kā 50 naktsmītnes. Apmeklējot uzņēmumu klātienē, tika vērtēta personāla apkalpošanas kultūra, piedāvāto pakalpojumu klāsts, telpu tīrība un estētiskie rādītāji, iestādes atbilstība izmitināšanas uzņēmumu standartprasībām utt. Lai noskaidrotu personāla profesionalitāti, eksperti ar izmitināšanas uzņēmumu sazinājās arī pa telefonu un e-pastu.

Šobrīd Ventspilī naktsmājas piedāvā 116 izmitināšanas vietas, kurās var izmitināt 2479 cilvēku. No tām sešas ir viesnīcas ar 434 vietām, 22 viesu mājas ar 470 vietām, 17 brīvdienu mājas ar 168 vietām, 27 naktsmītnes privātmājā, tajā skaitā apartamenti ar 293 vietām, pieci hosteļi ar 691 vietām, divi kempingi ar 240 vietām un 37 dzīvokļi daudzdzīvokļu mājās ar 183 vietām.