Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) nolēmusi pārtraukt streiku, taču izvirza vairākas prasības un brīdina, ka to nepildīšanas gadījumā streiks nākamgad tiks atsākts, norāda LĢĀA prezidente Sarmīte Veide.

LĢĀA Biedru sapulce vakar vakarā nobalsoja par Streika komitejas priekšlikumu pārtraukt streiku un plānot, ka streiks tiek atsākts 2018. gadā, ja valdība nepilda streika prasības.

LĢĀA biedru sapulcē nolemts pieprasīt, lai Nacionālais veselības dienests (NVD) saskaņo ar asociāciju e-veselības līguma nosacījumus, sākt e-veselības sistēmas lietošanu ar e-darbnespējas lapas daļu. E-receptes gan mediķi lietos tikai ar nosacījumu, ja katras receptes izrakstīšana neaizņem ilgāk kā 60 sekundes janvārī, ilgāk kā 30 sekundes februārī, bet pārējās e-receptes izrakstīs tad, ja tas netraucēs pacientu ārstēšanas darbam.

Lai pacienti neciestu e-veselības trūkumu dēļ, kad e-veselības sistēma neļauj ātri sagatavot dokumentu, izsniegt pacientam nepieciešamo dokumentu papīra formā un par to izdarīt ierakstu kartiņā, norāda asociācija, kas nolēmusi reģistrēt arī e-veselības sistēmas tehniskās darbības trūkumus, tos apkopot un nosūtīt LĢAA un NVD.

LĢĀA Biedru sapulce nolēma pieprasīt NVD nekavējoties saskaņot ar asociāciju primārās veselības aprūpes pakalpojumu 2018.gadam līguma nosacījumus, lai garantētu ģimenes ārstu līgumisko tiesību un interešu aizsardzību.

Kolēģi sēdē arī apliecināja, ka ārsta iespējas lietot e-veselības sistēmu ir būtiski ierobežotas sistēmas darbības trūkumu dēļ, norādīja Veide.

Ģimenes ārstu streiks sākās vasarā, kad 3.jūlijā vairāk nekā 600 ģimenes ārstu sāka streiku. Asociācija solīja streiku pārtraukt, ja izdosies panākt vienošanos par prasību izpildi, tostarp kapitācijas naudas palielināšanu par 30%.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA