Neraugoties uz aicinājumu atlikt streiku līdz 22.jūlijam, tas sāksies no nākamās nedēļas, kā arī iepriekš bija plānots, informē Latvijas Ģimenes ārstu asociācijā (LĢĀA). Streikā piedalīsies vairāk nekā 600 ģimenes ārsti. Sīkāku informāciju par streiku LĢĀA plāno sniegt preses konferencē piektdien.

Streika komiteja uz trešdien pēcpusdienā premjera Māra Kučinska (ZZS) birojā notikušajām sarunām nebija aicināta, tāpēc nekādas ziņas par tām nevar sniegt, apgalvots LĢĀA paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

“Streika komitejai un streikotājiem nav saistoši citu personu ieskati par streika organizāciju un norisi,” norāda LĢĀA.

Kā ziņots, trešdien pēcpusdienā Kučinskis uz iepriekš neplānotu tikšanos uzaicināja ģimenes ārstu organizācijas, bet LĢĀA vadītāja Sarmīte Veide uz to neieradās. Pēc premjera teiktā, viņa sākotnēji piekrita, bet pēc tam Veides “advokāte teica, ka viņai neesot pienākums ierasties”. Tāpēc saruna norisinājusies bez Veides klātbūtnes.

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) vadītājs Pēteris Apinis pēc tikšanās pauda, ka mediķu streiks varētu tikt atlikts līdz 22.jūlijam. Arī veselības ministre Anda Čakša uzsvēra, ka mediķu streiks būtu atliekams līdz 22.jūlijam, kad Saeima otrajā lasījumā balsos par nodokļu reformu. Tajā pašā laikā ministre pateicās Apinim, kurš uzņēmās pildīt vidutāja pienākumus starp politikas veidotājiem un veselības nozari par iespējamu streika atlikšanu.

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas (LLĢĀA) vadītāja Līga Kozlovska informēja, ka šodienas tikšanās ar premjeru bijusi konstruktīva un cerīga, kas liek apdomāt iespēju atlikt dalību streikā.

Autors: LETA / Foto: LETA