Pirmajā ģimenes ārstu protesta akcijas dienā pirmdien pacientiem ir nodrošinātas visas nepieciešamās medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas visā Latvijā. Arī Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī nejūt streika ietekmi – nav novērots būtisks pacientu plūsmas pieaugums, un iestāde turpina darbu ikdienas režīmā.

Ventspilī valsts apmaksātos pakalpojumus pārstāja sniegt salīdzinoši neliela daļa ģimenes ārstu, tādēļ situācija ir mierīga, skaidro slimnīcas pārstāve Viola Grivalde. Ja streikotu vairāk ārstu, situācija būtu citādāka. “Streikam esam gatavi, nodrošinot dežūrārstus, lai visi, kuriem nepieciešama palīdzība, to saņemtu,” klāstīja Grinvalde.

Laikā, kad daļa ģimenes ārstu vairs nesniedza valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, pacienti visbiežāk vērsušies pie dežūrārstiem un citās ārstniecības iestādēs, lai saņemtu darbnespējas lapas vai medikamentu receptes. Retāk, lai saņemtu nosūtījumu pie ārsta-speciālista vai medicīnisku konsultāciju.

Diennakts režīmā strādājis arī valsts organizētais Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001, taču lielāks zvanu plūsmas pieaugums nav novērots.

Atsaucoties uz Nacionālā veselības dienesta aicinājumu, ģimenes ārsti arvien aktīvāk informē par to, vai viņi protesta akcijas laikā sniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus. Tas ir nepieciešams, lai Veselības ministrija un NVD varētu efektīvi plānot un nodrošināt iedzīvotājiem medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas protesta laikā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA