Ģimenes konflikts alkohola reibumā Ventspilī beidzas ar varmākas nošķiršanu no sievas

614

Otrdien Ventspilī kāds ģimenes konflikts, kurā abi strīdnieki bija ievērojamā alkohola reibumā, noslēdzies ar nošķiršanu – vīrs nodarījis dzīvesbiedrei miesas bojājumus, kā dēļ policija nolēma varmāku nošķirt no sievas, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Valsts policijā saņemta informācija, ka Ventspilī kādā daudzdzīvokļu nama dzīvoklī notiek ģimenes konflikts. Domstarpības radušās vīram un sievai – kopīgas alkohola lietošanas laikā ir izcēlies konflikts, kā rezultātā vīrietis sievu ir pagrūdis un viņa ir guvusi miesas bojājumus. Tāpat abām personām ir konstatēts alkohola apreibums – vairāk kā divas promiles alkohola.

Likumsargi uz šo adresi izsaukumu ir saņēmuši jau trīs reizes, no kurām divos gadījumos cietusī ir vēlējusies pieņemt policijas lēmumu par nošķiršanu, tostarp arī pēc otrdienas izsaukuma saņemšanas. Tomēr atgriezies pie sievas, varmāka pēc kāda laika atkal kļuvis agresīvs.

Policija vērš uzmanību uz to, ka nereti cietusī persona apžēlojas par varmāku un nevēlas izmantot savas tiesības uz aizsardzību vai piemērot lēmumu par nošķiršanu, noticot, ka tas vairs neatkārtosies. Tomēr praksē bieži redzams, ka pēc laika varmāka atkal turpina ietekmēt upuri gan morāli, gan fiziski. Ja pastāv reāli draudi personas brīvībai, veselībai vai dzīvībai, noteikti ir jāizsauc Valsts policija vai pašvaldības policija.

Policija uz vietas var pieņemt lēmumu par nošķišanu, savukārt tiesa – nolēmumu par pagaidu aizsardzību. Valsts policija atgādina, ka policija lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Tas nozīmē, ka likumsargi notikuma vietā ar cietušo (pāridarītājam klāt esot) aizpilda pieteikumu policijas lēmumam par nošķiršanu pieņemšanai, kurā var izvēlēties, kādus aizliegumus policijas lēmumā noteikt varmākam.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay