Ventspils pilsētā nu ir par vienu stipendijas iespēju vairāk. Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas absolvents Roberts Molotanovs, kas šobrīd darbojas kā jurists, dibinājis stipendiju un to novēlējis talantīgiem un spējīgiem Ventspils un Ventspils novada jauniešiem, lai atbalstītu to studijas Latvijas augstskolās. Tās vērtība ir 1850 eiro un domāta pirmajam studiju gadam.

Kā portālam Ventspilnieks.lv pastāstīja Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvaldes vadītāja Ineta Tamane, stipendija nosaukta, godinot Roberta Molotanova vectēvu Rihardu Pecholcu, kurš no 1976. līdz 1982.gadam bijis Ventspils pilsētas pašvaldības vadītājs jeb Ventspils pilsētas Tautas deputātu padomes izpildkomitejas priekšsēdētājs.

Stipendiju pārvalda Vītolu fonds un tās apmērs ir 1850 eiro vienam studiju gadam. Šajā gadā stipendija piešķirta Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases absolventei Elīnai Santai Segliņai.

Arī Roberts Molotanovs ir bijušais Vītolu fonda stipendiāts, kurš, studējot tiesību zinātnes no 2008. līdz 2010.gadam, saņēma Osvalda un Ilgas Kēses stipendiju.

01.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: No personīgā arhīva