Strauji palielinājusies gripas izplatība, turklāt piecās no monitoringā iekļautajām desmit Latvijas pilsētām gripa sasniegusi epidēmijas slieksni. Pēdējās nedēļas laikā no gripas miruši vēl septiņi cilvēki, līdz ar to šajā sezonā slimība laupījusi jau deviņu cilvēku dzīvības. Neviens no viņiem pret gripu šajā sezona nebija vakcinēts. Vidējais mirušo vecums ir 71 gads.

Latvijā gripas intensitāte sasniegusi 196,1 gadījums uz 100 000 iedzīvotājiem. Nedēļu iepriekš gadījumu skaits bija četras reizes mazāks – 52,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Pēdējās nedēļas laikā reģistrēta plaša gripas izplatība, turklāt gripas gadījumi reģistrēti deviņās no desmit monitoringā iekļautajām pilsētām. Piecās no tām – Valmierā, Rīgā, Rēzeknē, Jūrmalā un Jelgavā – saslimstība pārsniegusi epidēmijas slieksni.

Visaugstākā gripas intensitāte reģistrēta bērniem līdz četru gadu vecumam – 424,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, kā arī bērniem no pieciem līdz 14 gadiem – 378,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Tomēr saslimstība palielinājusies visās vecuma grupās.

Pērn no gripas mira 91 cilvēks.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA