Augsto tehnoloģiju uzņēmuma HansaMatrix koncerns šogad deviņos mēnešos strādāja ar 16,09 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,5% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, savukārt koncerna peļņa samazinājās par 11,4% un bija 1,058 miljoni eiro, liecina biržai Nasdaq Riga iesniegtais finanšu pārskats.

Tostarp 2018.gada trešajā ceturksnī koncerna apgrozījums samazinājies par 4,2% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu un bija 5,005 miljoni eiro, bet koncerna peļņa sarukusi 3,5 reizes – līdz 153 tūkstošiem eiro.

Šā gada deviņu mēnešu rezultāti un sasniegtais apgrozījuma pieaugums, salīdzinot ar 2017.gada deviņiem mēnešiem, atspoguļo HansaMatrix apņemšanos realizēt izaugsmes stratēģiju, teikts pārskatā. Savukārt mazāks trešā ceturkšņa apgrozījums daļēji skaidrojams ar zināmu elektronikas komponentu deficītu globālajā tirgū un ar otrajā ceturksnī notikušo ugunsgrēku, kas izcēlās klienta noliktavā.

Pēc kompānijas vadības minētā, sagaidāms, ka minētais ugunsgrēks negatīvi ietekmēs HansaMatrix datu tīklu segmenta apgrozījumu arī 2018.gada pēdējā ceturksnī, taču ilgtermiņā nav sagaidāma minētā notikuma negatīva ietekme uz datu tīklu segmenta apgrozījumu.

HansaMatrix EBITDA un neto peļņas rentabilitāte trešajā ceturksnī samazinājusies, bet saglabājas salīdzinoši augstā līmenī, ko nosaka produktu ar augstāku pievienoto vērtību īpatsvars ražošanā, teikts pārskatā.

Tāpat pārskatā vēstīts, ka šā gada deviņu mēnešu galvenais pārdošanas dzinējspēks turpināja būt Baltijas klienti ar 43% daļu no kopējās pārdošanas. Ziemeļvalstu un pārējo Eiropas Savienības (ES) valstu tirgus daļas bija attiecīgi 28% katra. Piegāžu klientiem, kas atrodas ārpus ES tirgus daļa nebija būtiska, veidojot 1% no kopējās pārdošanas.

Baltijā kompānijas realizācija 2018.gada deviņos mēnešos pieaugusi par 1% salīdzinājumā ar 2017.gada deviņiem mēnešiem, Ziemeļvalstīs – par 22%, bet pārējās ES valstīs – par 32%.

Šā gada deviņos mēnešos kompānijas apgrozījumā turpināja dominēt datu tīklu produkti ar 52% un industriālie produkti ar 36% pārdošanas daļu. Ierīču interneta produktu pārdošanas īpatsvars apgrozījumā bija 5% un pārējo produktu – 8%.

Salīdzinot realizācijas rezultātus ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, datu tīklu produktu pārdošanas apmēri auguši par 11%; industriālo produktu – par 15%; ierīču interneta produktu – par 6%, bet pārējo produktu pārdošanas apmēri samazinājušies par 4%.

20.augustā plašs ugunsgrēks izcēlās ēkā pie Rumbulas, kurā ir informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma SIA Mikrotīkls noliktava. Plašāku informāciju par ugunsgrēka radītajiem zaudējumiem, kā arī par to, kas tieši tika uzglabāts noliktavā, uzņēmums neatklāja. Kopējā degšanas platība bija 5480 kvadrātmetru.

Tāpat ziņots, ka HansaMatrix koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 19,649 miljonu eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 15,8% vairāk nekā 2016.gadā, bet koncerna peļņa pieauga trīs reizes – līdz 1,679 miljoniem eiro.

Autors: LETA / Foto: LETA