Ventamonjaks plāno palielināt amonjaka pārkraušanas apjomu līdz 1,5 mlj. tonnu

1452

Ventspils ostā strādājošais uzņēmums SIA Ventamonjaks iecerējis ievērojami palielināt amonjaka pārkaušanas apjomus. Uzņēmuma iecere ir līdzšinējā atļautā viena miljona tonnu gadā pārkraušanas apjomu palielināt līdz 1,5 miljoniem tonnu gadā.

Lai varētu šādas izmaiņas veikt, uzņēmumam jāsagatavo jauns drošības pārskats. Tā jaunā redakcija jau ir izstrādāta, to sagatavoja specializētā kompānija Risks un audits. Pirms nedēļas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā jau notika tā apspriešana, bet līdz piektdienai, 8.aprīlim, dokuments bija jānosūta Vides pārraudzības valsts birojam, kam jāsniedz gala slēdziens.

Līdz šim uzņēmuma maksimālais amonjaka pārkraušanas apjoms gadā bija viens miljons tonnu, taču pērn SIA Ventamonjaks gada laikā pārkrāva tikai pusi no kopējās kapacitātes – pusmiljonu tonnu. Taču SIA Venatmonjaks galvenais akcionārs – Krievijas koncerns Urahlim vēlas atvērt jaunas amonjaka ražotnes un līdz ar to būtiski palielināt tā eksporta apjomus tieši caur Ventspils ostu.

Pašlaik terminālī pie 36.piestātnes var uzglabāt maksimums 54,38 tonnas amonjaka.

Kā norāda laikraksts Ventas Balss, izvērtējot iedzīvotāju un apkārtējās vides industriālo risku, Risks un audits eksperti vispirms iepazinās ar tehnoloģiskā aprīkojuma iespējām. Tika izvērtēts arī sociālais risks, proti, ka avārijas dēļ varētu iet bojā zināma daļa pilsētas iedzīvotāju. Tuvākās dzīvojamās mājas atrodas Sanatorijas un Dzintaru ielā, kas ir nieka 700 līdz 1000 metru attālumā no ķīmiskā termināla.