Ventbunkers neizpratnē par noraidošo nostāju par investīciju piedāvājumu airBaltic

1390
Autors: Ventspils brīvosta
Autors: Ventspils brīvosta

AS Ventbunkers ir pārsteigta par satiksmes ministra Ulda Auguļa paziņojumiem, ka kompānija vairs netiek izskatīta kā Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic investora kandidatūra.

Kā skaidro uzņēmumā, Ventbunkers līdz pat šim brīdim nav saņēmis nekādu oficiālu atteikumu no aviokompānijas airBaltic vai Satiksmes ministrijas pārstāvjiem. Jau sākotnēji nezināmu iemeslu dēļ esot novilcinātas uzņēmuma iespējas iepazīties ar lidsabiedrības faktisko finansiālo stāvokli, lai varētu izstrādāt detalizētu investīciju piedāvājumu.

Neskatoties uz to, ka jau šī gada janvārī tika parakstīts informācijas neizpaušanas līgums starp airBaltic un Ventbunkeru, uzņēmums vēl joprojām nav saņēmis pieeju finanšu un juridiskajiem dokumentiem padziļinātās izpētes veikšanai.

Kā skaidro uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Eva Ciniņa, «esam nepatīkami pārsteigti par satiksmes ministra medijos pausto noraidījumu VentbunkeraairBaltic investora piesaistīšanai, pat neizskatot mūsu investīciju piedāvājumu un neskatoties uz to, ka jau vairākus mēnešus esam piedalījušies iespējamās sadarbības sarunās ar airBaltic un Satiksmes ministrijas pārstāvjiem». Taču tajā pašā laikā tas gan izskaidrojot to, kādēļ līdz šim ir bijusi vilcināšanās saistībā ar visas nepieciešamās informācijas nodrošināšanu, lai Ventbunkeram būtu iespēja padziļināti iepazīties ar aviokompānijas finansiālo situāciju un nepieciešamajiem juridiskajiem dokumentiem un varētu izstrādāt detalizētu investīciju piedāvājumu.

«Uzskatu, ka šāda attieksme ir nenopietna situācijā, kad uzņēmumam nekavējoties ir nepieciešamas investīcijas un jaunais piesaistītais Vācijas investors ir «nepastāvīgs un grūti noķerams»,» uzsver Ciniņa. Esot neizprotama satiksmes ministra publiskā komunikācija šobrīd, neizvērtējot visas iespējas, ņemot vērā to, ka lidsabiedrībā vēl ne tuvu viss nav sakārtots un Vācijas investora solītā nauda vēl nav saņemta. «Līdz ar to rodas jautājums, kurš uzņemsies atbildību par to, ka Latvijas nacionālā aviokompānija, savlaicīgi nesaņemot nepieciešamo finansējumu un neizvērtējot visas iespējas, faktiski tiek nostādīta kritiskā situācijā, iespējams, pat uz bankrota sliekšņa,» norāda valdes priekšsēdētāja.

Ventbunkers kā viens no lielākajiem Latvijas uzņēmumiem ar stabilu finansiālo pamatu jau pērn decembrī paudis gatavību pārrunāt investīciju iespējas nacionālajā aviokompānijā airBaltic.

2014.gada auditētie Ventbunkera rezultāti liecina, ka, neskatoties uz saspringto situāciju tranzīta nozarē, uzņēmums ir saglabājis stabilas pozīcijas un tā darbība arī finanšu rezultātos atspoguļojas pozitīvi. 2014.gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza 54 miljoni eiro un uzņēmuma tīrā peļņa bija gandrīz 17 miljoni eiro, kas ir viens no lielākajiem peļņas apjomiem Ventbunkera divdesmit gadu pastāvēšanas laikā. 2014.gadā uzņēmumā ir pieaudzis pašu kapitāls un stiprinājušies likviditātes rādītāji.

Ventbunkers 2014.gadā pārkrāva 2,4 miljonus tonnu naftas produktu. Valsts, pašvaldības un sociālajā budžetā nodokļu veidā par 2014.gadu ir samaksāti vairāk nekā 3,4 miljoni eiro. 2014.gadā Ventbunkers otro gadu pēc kārtas tika atzīts par lielāko nodokļu maksātāju Ventspils pašvaldības budžetā.

Kā ziņots, AS Ventbunkers piedāvā veikt investīcijas Latvijas nacionālajā lidsabiedrībā airBaltic arī paralēli Vācijas investora Ralfa Dītera Montāga-Girmesa ieguldījumam.