Ventspils reiss turpinās atjaunot autobusu parku; izmaiņas reisos neplāno

1398

Neskatoties uz pasažieru skaita samazināšanos visos Latvijas reģionos, pārvadātāji turpina strādāt pie tā, lai nodrošinātu autobusu parka pakāpenisku atjaunošanas. Tas ir ilgtermiņa plānveida nepārtraukts process. Šobrīd top jaunie, pašvaldības SIA Ventspils reiss pērn pasūtītie autobusi, tāpat šogad tiks pasūtīti vēl jauni autobusi. Jau drīzā nākotnē Ventspils ielās varētu ripot videi īpaši draudzīgi autobusi.

Pašlaik nekādas būtiskas izmaiņas maršrutos nav gaidāmas. Runas, ka drīzumā varētu tikt likvidēts maršruts uz Jelgavu, ir nepatiesas, uzsvēra Lieģis. Viņš norādīja, ka Ventspils – Jelgava maršruts ir ļoti pieprasīts, jo īpaši lauku reģionos. Nereti reisā tiek sūtīts vislielākais autobuss, lai nodrošinātu braucienu visiem braukt gribētājiem.

Šobrīd nav skaidri zināms, vai vasaras periodā atkal kursēs autobuss no Ventspils līdz Mazirbei. Šis jautājums ir Autotransporta direkcijas ziņā. Šo reisu apkalpo cits uzņēmums, taču interese par to būtu arī Ventspils reisam.

Pēdējos pāris gados novērotais kritums tūrisma pārvadājumu jomā atstāja ietekmi uz daudziem pārvadātājiem. Pamazām situācija uzlabojas, arī pieprasījums augšot, pārliecināts ir Lieģis. Tādēļ uzņēmums plāno atjaunot aktīvu darbību arī tūrisma pakalpojumu segmentā.

Pakalpojumu sniegšana tūrisma jomā nozīmē lielāku slodzi autoparkam, taču tas arī rada papildus ienākumus un nav nepieciešams pārskatīt nepopulārus lēmumus, piemēram, par biļešu cenu paaugstināšanu, tādēļ uzņēmums jauno autobusu prezentēja nesen Rīgā notikušajā tūrisma izstādē Balttour.

Pērn pašvaldības SIA Ventspils reiss kopējais pārvadāto pasažieru skaits sasniedza 2,8 miljonus. Pilsētā autobusu izmantoja 2,5 miljoni pasažieru, 313 tūkstoši pasažieru pārvadāti starppilsētu maršrutos.