Jau šajā nedēļas nogalē pasaulē atzīmēs Adventa laika pirmo svētdienu. Arī Ventspils pilsētā šajā nedēļas nogalē iedegsies Ziemassvētku eglītes un rotājumi, bet pilsētas galveno egli iedegs sestdien, 1.decembrī.

Kā jau ierasts, pilsētas galvenā egle atrodas Rātslaukumā. Tā šogad slienas 10 metru augstumā. Tā veidota no daudzām mazām dabiskām eglītēm. Egles svinīgais iedegšanas pasākums sāksies plkst.17. Pasākumā svētku sajūtu palīdzēs uzburt bērnu iemīļotie animāciju filmu Šreks tēli – Ēzelītis, Fiona, Šreks, krustmāte Feja un citi. Uzstāsies Jūras akmentiņi. Pasākuma laikā būs iespēja sasildīties ar siltu tēju un iegādāties Ziemassvētku piparkūkas.

Kā pastāstīja pašvaldības iestādē Komunālā pārvalde, svētku rotājumi visā pilsētā iemirdzēsies 1.decembra pievakarē, kad notiks galvenās svētku egles iedegšana. Jaunu noformējumu ar dinamisku izgaismojumu iegūs svētku galvenā egle Rātslaukumā un Lielā laukuma egle, pie kuras arī šogad notiks Jaunā gada sagaidīšanas pasākums. Lielā laukuma egle būs lielākā pilsētā – tās augstums ir 15 metri. Vēl egles, katra 10 metru augsta, atradīsies arī abās bērnu pilsētiņās.

Pilsētas kokos izkārtotas 3200 spuldzīšu virteņu, kuru kopgarums sastāda teju 38,5 kilometrus.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA