Iedzīvotāji aicināti pieteikt idejas Ventspils novada attīstībai

1319

Latvijas Mobilais Telefons projekta LMT Latvijai ietvaros piecu gadu laikā ir atbalstījis reģionu iedzīvotāju iniciatīvas vairāk nekā 320 000 eiro apjomā, bet šī gada atbalsts būs 64 tūkstoši eiro. LMT sadarbībā ar Ventspils novada pašvaldību izsludina pieteikšanos projektu konkursa jaunajam posmam. Iespēja iesniegt projekta ideju sava novada un novadnieku dzīves uzlabošanā ir ikvienam interesentam.

Lai piedalītos konkursā, līdz šī gada 14.aprīlim ikviens Ventspils novada iedzīvotājs, iedzīvotāju grupa, nevalstiska organizācija vai juridiska persona, kuras deklarētā vai juridiskā adrese ir Ventspils novadā, var iesniegt projekta pieteikumu. Projektu īstenošanai novadam paredzēts piešķirt astoņus tūkstošus eiro, katram projektam ir iespēja saņemt no 500 līdz 2000 eiro finansējumu vai līdzfinansējumu.

Ar detalizētiem konkursa noteikumiem var iepazīties novada mājaslapā www.ventspilsnovads.lv, kā arī portālā www.lmt.lv/lmtlatvijai

Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks ir gandarīts par LMT iniciatīvu, atzīstot to par labu iespēju aktivizēt sabiedrību, uzrunājot ne tikai līdz šim aktīvos iedzīvotājus, bet arī tos, kuri pagaidām nav iesaistījušies projektu izstrādāšanā. Viņaprāt, šis ir labs veids, kā sākt darboties, tas ir stimuls īstenot dažādas idejas, lai novadā būtu pievilcīgāki dzīves apstākļi un notiktu daudzveidīgi pasākumi, kas būtu saistoši lielākam cilvēku lokam.

Projektu izvērtēšana norisināsies aprīlī, savukārt balsot par tiem varēs maijā. Pirmajā kārtā projektus vērtēs LMT un Ventspils novada domes pārstāvju žūrija, savukārt otrajā kārtā uzvarētājus un finansējuma saņēmējus noteiks tikai paši iedzīvotāji, elektroniski balsojot portālā http://www.lmt.lv/lmtlatvijai vai aizpildot balsošanas anketas novada domē. Savukārt LMT klientiem būs iespēja balsot arī ar īsziņas palīdzību.

Projekta mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas novados, atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas novadu sabiedriskās dzīves izaugsmei, īpaši atbalstot vides uzlabošanas projektus, projektus ar plašu sabiedrības iesaisti un aktīva dzīvesveida popularizēšanu.

Kopš 2011.gada visā projektu konkursa realizācijas laikā kopumā īstenoti vairāk nekā 110 iedzīvotājiem nozīmīgi projekti visā Latvijā, kam LMT atvēlējis vairāk nekā 320 000 eiro. Iepriekš projekti realizēti 24 Latvijas pilsētās un novados – Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Daugavpils novadā, Dobelē, Iecavā, Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Liepājā, Līvānos, Madonā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Rojā, Saldū, Skrundā, Talsos, Tukumā, Valkā, Valmierā un Ventspilī.