Iedziļinoties Eiropas Komisijas (EK) publicētajā Eirobarometra pētījumā, kļūst skaidrs, ka tikai 39% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka korupcija ir nepieņemama, tomēr Eiropas Savienībā šis rādītājs ir daudz augstāks un sasniedz 69%.

Ar visaugstāko korupcijas tolerances līmeni priekšgalā izvirzās Ungārija. Šajā ES valstī tikai 38% iedzīvotāju uzskata, ka korupcija ir nepieņemama. Otrā no beigām šajā sarakstā ir Latvija.

Toties Portugālē 88% aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka korupcija nevar būt akceptējama un šajā valstī ir noteikts viszemākais korupcijas tolerances līmenis.

Apkopojot iedzīvotāju atbildes uz trim jautājumiem par pakalpojumiem, kādus sniedz valsts sektora darbinieki un to, ko sagaida iedzīvotāji, lai saņemtu sev labvēlīgu rezultātu, ir iegūts korupcijas tolerances līmenis.

Latvijā aptuveni 84% aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka korupcija ir ļoti izplatīta valstī. Korupcijas līmenis Eiropas Savienībā vidēji ir 71%. Arī Horvātijā tas ir ļoti augsts, tā atzīst 97% iedzīvotāju, bet zemākais tas ir  Somijā – 22%.

Korupcija visvairāk ir izplatīta saistībā ar būvniecības atļauju saņemšanu Latvijā, tā uzskata 47% respondenti.

Otrajā vietā aptaujātie iedzīvotāji ierindoja jautājumus, kas saitīti ar politiskajām partijām un publiskajiem iepirkumiem.

Latvijā 2019.gada decembrī tika aptaujāti 1 002 respondenti.

15.06.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay