Arī pēc 9.jūnija turpinās drošības pasākumu ievērošana sabiedriskajā transportā, kas paredz, ka transportlīdzeklī jāturpina lietot mutes un deguna aizsegus. Šis ierobežojums paliek spēkā, jo sabiedriskajā transportā nav iespējams ievērot 2 m distanci.

Prasība lietot mutes un deguna aizsegus sabiedriskajā transportā tiks pārskatīta, ja valstī mainīsies epidemioloģiskā situācija.

Tā kā  starptautiskie pasažieru pārvadājumi notiek caur  ostām, lidostām, ar  dzelzceļa transportu un autobusiem,  Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā publicēts valstu saraksts, kurās ir reģistrēta tāda Covid-19 infekcijas izplatība, kas nevar radīt nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu. Vēl joprojām ir spēkā Ministru kabineta (MK) izstādātie noteikumi “Epidemioloģiskās drošības pasākumi un pretepidēmijas pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai”.

No š.g. 10.jūnija aizliegta transportlīdzekļu un personu kustība caur ES ārējās robežšķērsošanas vietām no vai uz valstīm (valstu saraksts publicēts SPKC tīmekļvietnē), kurās ir reģistrēta tāda Covid-19  izplatība, kas var radīt sabiedrības veselības apdraudējumu. Tas neattiecas uz kravu pārvadājumiem.

Ja starptautiskie pasažieru pārvadājumi notiek ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu, tie netiek ierobežoti. Ierobežojums pasažieru pārvadājumos neattiecas uz  biznesa un privātajiem lidojumiem, kuros pasažieru skaits nepārsniedz piecas personas. Ja neregulāros pasažieru pārvadājumus izmanto tranzītpasažieri, šķērsot Latvijas robežu ir atļauts.

Personai, kura Latvijā ieceļo no valsts, attiecībā uz kuru ir jāievēro īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi,  arī turpmāk jāievēro 14 dienu pašizolācija, par to aizpildot apliecinājumu.

Pamatojoties uz š.g. 5.jūnijā Saeimā pieņemto Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumu, ir izstrādāti Ministru kabineta noteikumi. Tajos noteikts tiesiskais pamatojums minētajam regulējumam un atbalsta pasākumiem pēcpandēmijas izraisītās ārkārtējās situācijas beigām.

15.06.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay