Lai nodrošinātu Staldzenes stāvkrasta dabas vērtību saglabāšanu un uzlabotu tā pieejamību, Lauku atbalsta dienests ir atbalstījis pašvaldības iestādes Komunālā pārvalde iesniegto projektu par Staldzenes stāvkrasta apkaimes sakārtošanu un labiekārtošanu.

Kā pastāstīja pārvaldes pārstāve Sigita Helēna Blumberga, pārvalde piedalījās atklāta projektu konkursa 11. kārtā Eiropas Jūrlietu un Zivsaimniecības fonda Latvijas Rīcības programmā zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020. gadam.

Projektam veiksmīgi startējot konkursā un saņemot Lauku atbalsta dienesta apstiprinājumu, Staldzenē līdz 2022.gadam plānota pie Staldzenes pludmales esošā stāvlaukuma paplašināšana, apgaismojuma ierīkošana un jaunas, lēzenākas pieejas izbūve līdz jūrai, tāpat arī divu veloceliņu posmu izbūve – Bangu ielā no Talsu ielas līdz esošajam veloceliņam un no Staldzenes centra līdz stāvlaukumam pie Staldzenes pludmales. Plānota arī Jaunupes ielas grants seguma izbūve, lai zvejnieki un glābšanas dienests varētu ērtāk piekļūt jūrai.

Projekta kopējās izmaksas ir 650 000 eiro, no tām 90% jeb 585 000 eiro ir Eiropas Jūrlietu un Zivsaimniecības fonda finansējums. Ventspils valstspilsētas pašvaldības ieguldījums – 65 000 eiro.

29.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com