Iespējams, jau drīzā nākotnē varētu tikt atjaunota pasažieru prāmju satiksme starp Ventspils pilsētu un Sāremā salu Igaunijā, kas agrāk bija ļoti populāra un iecienīta.

Iniciatīvu izrāda tieši Igaunijas puse. Sāremā salas pašvaldība šobrīd uzrunājusi vairākas Igaunijā strādājošās prāmju kompānijas, lai izstrādātu labāko piedāvājumu prāmju satiksmes atjaunošanai starp Sāremā un Latviju. Uzņēmumu aptaujāšana ir daļa no sākotnējā pētījuma par iespēju atklāt prāmju satiksmi starp Sāremā un Latviju. Sākotnējo pētījumu paredzēts pabeigt līdz decembra vidum.

Lai gan apritējis jau gandrīz 10 gadu kopš līnija Ventspils – Mintu ir slēgta, tomēr gan Igaunijas, gan Latvijas pusē šo prāmi aizvien atceras, un pašvaldības pārstāvji vairākkārt saņēmuši iedzīvotāju jautājumus par iespējām līnijas darbību atjaunot.

Kā informēja Ventspils brīvostas pārvaldē, vizītes laikā Ventspilī viesi pauda Sāremā pašvaldības nostāju, ka prāmju līnijas atjaunošana Sāremā salai ir ļoti svarīga. Viesi aicināja veidot kopīgu darba grupu idejas īstenošanai. Abas puses gan bija vienisprātis, ka, neskatoties uz lielo abpusējo interesi projekta īstenošanā, atslēgas vārds būs prāmju kompāniju interese par līniju.

Prāmis līnijā Ventspils – Mintu kursēja laikā no 2005. līdz 2008. gadam. Šajā laikā ar prāmi Scania, uz kura klāja ir vieta 300 pasažieriem, izbrauca gandrīz 60 000 pasažieru. Kad ekonomiskās krīzes iespaidā 2008. gadā Saaremaa Laevakompanii meitas uzņēmums SSC Ferries izvēlējās līniju slēgt, brīvostas pārvalde sadarbībā ar Sāremā pašvaldību vairākkārt centās īstenot kopprojektus līnijas atjaunošanai, taču tā arī nevienu no prāmju kompānijām ieinteresēt neizdevās, arī neskatoties uz savulaik brīvostas piesaistīto ES līdzfinansējumu līnijas iespējamajai atjaunošanai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: VisitEstonia.com