Latvijas Pasts sērijā XlX gadsimta vēsturiskie kuģi izdevis pastmarku, kas veltīta Ventspilī būvētajam četru mastu gafelšonerim Abraham.

Uz pastmarkas attēlots 1891.gadā Ventspilī būvētais četru mastu gafelšoneris Abraham, kuru būvējis slavens latviešu kuģu būvētājs Mārtiņš Morgenšterns. Abraham kuģojis gan pa tuvējām jūrām, gan arī transatlantiskos reisos, taču 1897.gadā Meksikas jūras līcī cietis avārijā – ASV ostā kuģis tika remontēts, bet lielo remonta izmaksu dēļ vēlāk lēti pārdots un iekļauts ASV flotē.

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 0,61 eiro, un tā atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Pastmarka izdota 100 000 eksemplāru tirāžā.

Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autore ir māksliniece Elita Viliama.

Pastmarku sērijas XlX gadsimta vēsturiskie kuģi izdošanu Latvijas Pasts uzsāka 2016.gadā, godinot latviešu jūrniecības un kuģubūves straujās attīstības periodu 19.gadsimtā. Uz pirmās kuģu sērijas pastmarkas attēlots 1891.gadā Ainažos uzbūvētais burinieks Andreas Weide.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Latvijas Pasts