Kultūras centrs izsludina Ventspils pilsētas domes 2021. gada jauniešu brīvā laika pavadīšanas un aktīvās atpūtas veicināšanas projektu finansēšanas konkursa I kārtu.

Šī konkursa mērķis ir atbalstīt nozīmīgus projektus Ventspils pilsētā, kas veicina izklaidējoša un izglītojoša satura pasākumu norisi, kā arī dažādu rodošo nometņu organizēšanu un interešu klubu izveidi jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem. Pretendēt uz finansiālu atbalstu var jebkura juridiska persona, fiziska persona, kura sasniegusi 18 gadu vecumu un reģistrējusies Valsts ieņēmumu dienestā un citi. Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties Ventspils Kultūras centra mājaslapā: kulturascentrs.ventspils.lv.

Projektu pieteikumu iesniegšana no 2021. gada 5. līdz 31. martam. To iespējams izdarīt elektroniski, sūtot uz e-pastu: kulturas.centrs@ventspils.lv vai arī sūtot pa pastu uz adresi – Kuldīgas iela 18, Ventspils, LV-3601. Ja nav iespējams neviens no šiem projektu iesniegšanas veidiem, tad iesniegšanai klātienē Kultūras centrā, iepriekš jāsaskaņo ierašanās laiks pa tālr. 28887059. Konsultācijas ir iespējams saņemt, sazinoties ar projektu konkursa kuratori Unu Mežiņu pa tālr. 63624796, e-pasts: una.mezina@ventspils.lv.

Pēdējo piecu gadu laikā atbalstīts 71 projekts, kuru finansējums sasniedz teju 60 tūkstošus eiro. Tos apmeklējuši vairāk nekā 18 tūkstoši apmeklētāju.

Turpat trešdaļa no atbalstītajiem projektiem ir dažādi koncerti un mūziķu meistarklases, ko aktīvi aizpilda Ventspils Mūzikas vidusskolas projekti, piedāvājot dažāda rakstura koncertus, kā arī jauno mūziķu un klausītāju iecienītās džemsesijas. Regulāri saviem projektiem atbalstu saņēmusi arī SIA “Muz:on”, organizējot Ventspilī vadošo Latvijas hip-hopa mākslinieku koncertus. Nozīmīgu atbalstu saņēmuši arī dažādi izglītojoša rakstura projekti. Šajā segmentā aktīvi projektu iesniedzēji ir SIA “Aspired” un “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”, kas piedāvā jauniešiem attīstīt savas tehniskās prasmes simbiozē ar radošumu. Vairāki projekti realizēti Ventspils Jauniešu mājā, piedāvājot radošus pašizaugsmes un veiksmīgas karjeras attīstīšanas semināru ciklus.

 

5.03.2021. / Autors: Ventspils Kultūras centrs / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs