Ventspils p.i. “Komunālā pārvalde” sadarbībā ar Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas atbalstu veicinās dabas tūrisma pieejamību Būšnieku ezera dabas takā, izvietojot zivju skulptūras, kuras gatavotas no koka. 

Projekta Nr.CB786 “Dabas pieejamība visiem (NatAc)” ietvaros Būšnieku ezera Dabas taka tiks papildināta ar septiņām stilizētā formā atveidotām zivju skulptūrām, kuras izgatavos koktēlnieks Gatis Selderiņš. Jaunās skulptūras būs viegli uztveramas gan bērniem, gan arī pieaugušajiem, ar iespēju identificēt konkrētai zivju sugai raksturīgu vizuālo pazīmi. Lielākā no tām būs līdakas skulptūra, kuras kopējais garums sasniegs 115 cm, pēc tās seko 90 cm garš līnis un plaudis, un tiks izveidotas arī mazākas zivtiņas – rudulis, karūsa, asaris un rauda.

Zivju skulptūras tiks izvietotas Būšnieku ezera ziemeļrietumu daļā. Tāpat projekta ietvaros tiks izveidots un uzstādīts jauns informatīvais stends par Būšnieku ezera dabas taku, tās iemītniekiem un tuvumā esošajām aktivitātēm. Projekta īstenošanas izmaksas sedz Kurzemes plānošanas reģions no ES fonda līdzekļiem.

 

5.03.2021. / Autors: Komunālā pārvalde / Foto: Komunālā pārvalde