Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde izsludinājusi metu konkursu jaunajam izglītības un bērnu atpūtas centra kompleksam, kuru plānots izbūvēt Kr.Valdemāra ielā 12. Saskaņā ar ieceri, plānots vēsturiskās ostas darbnīcas un vēsturiskās ostas darbnīcas smēdes ēkas, kā arī jaunās ostas darbnīcas pārbūvi par vienotu centru.

Komunālās pārvaldes pārstāve Sigita Znotiņa stāsta, ka konkursā var piedalīties jebkura fiziska vai juridiska persona, kas līdz 18.aprīlim pieteiksies, iesniedzot ideju Komunālajā pārvaldē.

Saskaņā ar pašvaldības iecerēto, Kr.Valdemāra ielā 12 taps inovatīvs iekštelpu bērnu centrs. Būvniecības pirmajā kārtā organizēs Jaunās ostas darbnīcas un Smēdes ēkas pārbūvi, kur atradīsies bērnu dzimšanas dienu ballīšu zona, izklaides un rotaļu pasaule, kas tiks nodalīta ar tematiskām zonām. Tur būšot gan leļļu Bārbijas istaba, gan LEGO kluču zona, galda spēļu zona, plānots izvietot liela apjoma rotaļu iekārtas ar augstumu līdz pat sešiem metriem.

Savukārt otrajā kārtā iecerēts Ostas mehānisko darbnīcu restaurācijas darbs, paredzot tajā Ventspils muzeja ekspozīciju funkciju, kurā tiks eksponēti esošie vēsturiskie Ostas darbnīcu darbagaldi un papildus tematikas, veicinot izglītojošu programmu par to, kā šīs darbnīcas tika izmantotas 19. gadsimta beigās.

Visas ēkas būs savstarpēji sasaistītas ar kopējo platību aptuveni 3000 kvadrātmetru platībā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay